Władze samorządowe oraz dyrektor GOK-u w Moszczenicy zapraszają mieszkańców gminy na uroczystości związane ze Świętem Niepodległości - 11 listopada.
Dobiegają końca prace związane z realizacją pierwszego etapu unijnego projektu „Ochrona wód Zalewu Sulejowskiego, modernizacja Oczyszczalni Ścieków, rozbudowa kanalizacji ścieków miasta Sulejowa”. O tym czy wszystko przebiega zgodnie z planem i o drugim etapie projektu rozmawiamy z burmistrzem Sulejowa - Stanisławem Baryłą.
Już dziś o godz. 13.00 rozpoczną się obchody jubileuszu 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechcicach. Święto strażaków rozpocznie się mszą św. w ich intencji.
W tomaszowskiej oczyszczalni ścieków od roku żyją ryby. I wbrew pozorom mają się całkiem dobrze. Pomagają pozbyć się glonów rosnących w kanałach odprowadzających przetworzone nieczystości. Nietypowa hodowla cieszy się zainteresowaniem wędkarzy i… drapieżników.
Na „Słoneczku” w Piotrkowie i w Kurnędzu na Pilicy można się kąpać. Reszta nie jest badana.
Niebawem rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach Topolowej i Świerczów.
OSiR rezygnuje z montowania w tym sezonie zjeżdżalni na kąpielisku Słoneczko.
Ulica Roosevelta - od Wroniej do Granicznej - zostanie wreszcie skanalizowana. Piotrkowski magistrat ogłosił przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej.
To największa inwestycja w historii samorządu sulejowskiego, tak jak w Piotrkowie. Gigantyczne pieniądze, spora dotacja unijna, tak jak w Piotrkowie. Z tą różnicą, że po zakończeniu modernizacji oczyszczalni ścieków w Sulejowie mieszkańcy zapłacą mniej za odbiór ścieków, tymczasem piotrkowian już od dawna straszy się cenami za wodę i ścieki, które przyjdzie nam płacić po zakończeniu inwestycji. - Po to modernizujemy, żeby było bardziej ekologicznie i... taniej - mówią władze Sulejowa.
3 lipca w Bęczkowicach odsłonięty zostanie pomnik upamiętniający zamordowanych przez Niemców w czasie II Wojny Światowej mieszkańców wsi Bartodzieje.