Rozpoczęty w zeszłym roku remont stanął w miejscu. Wszystko przez opieszałość łódzkich urzędników. Okazuje się że w Urzędzie Marszałkowskim do tej pory nie ma kto podpisać umowy z księdzem na realizację projektu.
Według zapowiedzi piotrkowskich władz i słono opłacanych ekspertów, za kilka miesięcy powinniśmy skończyć z topieniem w błocie samorządowych milionów wydawanych lekką ręką na niepotrzebne dofinansowywanie miejskiej komunikacji.
Jednak ostatnie decyzje piotrkowskiego magistratu, jak i atmosfera błogiego spokoju w naszym MZK, zdają się przeczyć składanym zapewnieniom.
Od miesięcy mówimy o tym feralnym miejscu. Pomimo wielu apeli o zachowanie ostrożności na skrzyżowaniu Sikorskiego z Energetyków w Piotrkowie doszło do kolejnego wypadku - najtragiczniejszego w skutkach. Cztery osoby trafiły do szpitala, w tym jedna w stanie ciężkim.
Od dziś w Piotrkowie zaczyna funkcjonować Inspekcja Transportu Drogowego - pierwsza zamiejscowa delegatura w województwie łodzkim inspekcji drogowej w Łodzi.
Na ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta przedstawiciel jednego z klubów przedstawił śmiałą propozycję - niech samorządowcy zasiadający w RM przekazują 50 % swojej diety na cele charytatywne. Co miesiąc! Czy to piękna, z czystych pobudek wynikająca, wiosenna inicjatywa, czy może tani chwyt pod publiczkę?
Jest już ogłoszony przetarg na wykonanie elewacji zabytkowej piotrkowskiej wieży ciśnień. Termin składania ofert to 27 marca i tego dnia nastąpi również ich otwarcie.
Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu Sikorskiego i Energetyków w Piotrkowie pojawią się dodatkowe sygnalizatory świetlne, których zadaniem będzie poprawa bezpieczeństwa w tym miejscu.
11 tysięcy 150 złotych i 23 grosze brutto trzynastej pensji - czyli 8,5 procent rocznego wynagrodzenia za pracę otrzyma prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.
Rozmowa z Elżbietą i Stanisławem Milewskimi. Oboje od zawsze są blisko sztuki – pani Elżbieta maluje, zaś pan Stanisław rzeźbi - w tym roku obchodzi 45–lecie swojej pracy twórczej. Ich dom pełen jest pięknych prac, pamiątek. Są w nim także koty, które oboje kochają. Z obojgiem twórców rozmawiamy o ich działalności artystycznej, domu, a także tym, co zabraliby na bezludną wyspę...
Co robił słynny astronom w trybunalskim grodzie? I dlaczego jego wizyty nad Strawą miały niewiele wspólnego z astronomicznymi odkryciami? Komu i dlaczego też się przeciwstawił w naszym mieście? Czyli o piotrkowskich aspektach w życiu wielkiego naukowca...