Pęknięte zbiorniki przepełniające się wodą gruntową i ciągła praca pomp pochłaniających prąd, zapychające się i zamarzające rury kanalizacyjne, poza tym nieestetyczny wygląd i zajęta duża przestrzeń - niektórzy mieszkańcy gminy Łęki Szlacheckich nie są zadowoleni z przydomowych oczyszczalni ścieków. W 2009 roku zamontowano ich sto, z czego ponad dwadzieścia procent było wadliwych. Okazuje się, że problem z przydomowymi oczyszczalniami mieli nie tylko niektórzy mieszkańcy miejscowości, ale też wójt, który z niesolidną firmą montującą tzw. „przydomówki” spotka się w sądzie. Problem ma też firma montująca, winna gminie ponad 800 tys. zł.
Wydawało się, że mieszkańcy dwóch wieżowców przy ul. Słowackiego w Piotrkowie dopięli swego. TBS planowało wybudować tuż pod ich nosem 8-piętrowy blok, jednak mieszkańcy postawili tak stanowcze veto, że Towarzystwo zrezygnowało ze swoich planów. Wygląda jednak na to, że protest kosztować ich będzie ponad 400 tysięcy złotych.
Według demografów za 20 lat w naszym mieście może żyć tylko nieco ponad 60 tysięcy osób. Spada także liczba studentów. Ale jest też dobra wiadomość - w 2010 roku wzrosły wydatki na inwestycje.
Piotrkowscy strażacy będą za darmo sprawdzać, czy z piecyków gazowych nie wydostaje się czad. Akcja prowadzona będzie między innymi na osiedlu Wyzwolenia.
45 rachmistrzów spisowych wyszło 1 marca na teren gminy Piotrków Trybunalski, aby dokonać obchodu przedspisowego do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011. Obchód potrwa do 17 marca. Z kolei spis powszechny rozpocznie się w kwietniu.
Kilkaset wniosków od mieszkańców dziesięciu gmin, w których trwały konsultacje społeczne w sprawie przebiegu drogi S12 wpłynęło do tej pory do projektanta.
Protest mieszkańców ulic Wroniej i fragmentu Roosevelta, w sprawie przebiegu drogi S12 wpłynął do przewodniczącego rady miasta. Pod pismem podpisało się prawie 300 osób.
Szybkie tempo życia, duże odległości do pokonania, korki, tłok, duże koszty utrzymania i zanieczyszczone powietrze. To cena za atrakcyjniejszą pracę, większe zarobki, możliwość rozwoju i poznawania "nowego".
Z roku na rok Piotrków Trybunalski traci mieszkańców. W latach 70. zakładano, że w XXI wieku w naszym mieście będzie ponad 100 tysięcy osób. Tymczasem w ciągu ostatnich trzech lat liczba piotrkowian zmniejszyła się o 1500. Gdzie jeden traci, inny zyskuje. Wielu byłych mieszkańców Piotrkowa przeniosło się bowiem do ościennych miejscowości. Zyskują takie gminy, jak Rozprza czy Sulejów, bowiem im więcej podatników, tym wyższe wpływy do lokalnych budżetów.
Najmniej, bo zaledwie 1794 osoby, liczył Piotrków w 1793 roku. Najwięcej - przeszło 80 tysięcy - pod koniec lat 80. minionego stulecia…