Kłamliwymi doniesieniami dyrekcja Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie nazwała niedawne wypowiedzi przedstawicieli magistratu w sprawie przychodni przy Dmowskiego 47. Na stronie PZOZ w środę 22 listopada pojawiło się oświadczenie dyrektor placówki. Urząd Miasta w Piotrkowie na razie nie zareagował.
Gala zorganizowana z okazji 25-lecia nawiązania współpracy pomiędzy miastami Piotrków Trybunalski i Esslingen am Neckar odbyła się w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele zarówno niemieckiej delegacji, jak i Urzędu Miasta – z nadburmistrzem Jürgenem Ziegerem i prezydentem Krzysztofem Chojniakiem na czele.
Zadebiutował w 1967 roku w tygodniu harcerskim „Na przełaj”. Andrzej Grabowski – pisarz, poeta, kawaler Orderu Uśmiechu w młodości związany z Piotrkowem obchodzi w tym roku 50-lecie debiutu.
Referat Komunikacji Urzędu Miasta w Piotrkowie oraz Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie jutro będzie czynny krócej niż zwykle.
Opuszczony budynek nie pozwala na prowadzenie prac na ul. Próchnika w Piotrkowie. Wykonawca odmówił przejęcia placu budowy z uwagi na brak możliwości prowadzenia wykopów, ponieważ wiąże się to z naruszeniem konstrukcji budynku. Tak wynika z ekspertyzy przedstawionej przez wykonawcę inwestycji.
Ponoć na alkohol my – piotrkowianie wydajemy bagatela 70 mln zł rocznie. To dwa razy więcej niż krytykowana budowa mediateki. Pijemy coraz więcej, nic więc dziwnego, że jak bumerang powraca pytanie, czy Piotrków Trybunalski potrzebuje izby wytrzeźwień.
Kiedy i czy w ogóle piotrkowska hala Relaks zostanie przebudowana? To pytanie zadają sobie od lat nie tylko nasi sportowcy i klubowi działacze, ale przede wszystkim kibice. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta dyskutowano nad zmianami w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta. Okazuje się, że na zadanie „przebudowa hali Relaks” zaplanowano w 2018 roku 630 tys. zł. - Chciałabym wiedzieć, na co konkretnie zostaną wydane te pieniądze. Czy mamy jakieś dofinansowanie na ten cel? - pytała radna Marlena Wężyk-Głowacka.
Z roku na rok powietrze, którym codziennie oddychamy, jest coraz gorszej jakości. Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko regionów Polski silnie uprzemysłowionych i wielkich miast. Coraz gorszej jakości jest bowiem także powietrze w małych miasteczkach, a nawet na wsiach. Jest to więc globalny problem, z którym należy skutecznie walczyć. Jakie regiony Polski charakteryzują się najbardziej zanieczyszczonym powietrzem?
Południowo-wschodnia część placu Litewskiego w Piotrkowie zyska nową jakość. Ogłoszono już przetarg na wykonanie tej inwestycji.
Jak już informowaliśmy radni w Piotrkowie zdecydowali o tym, że jedna z ulic w mieście będzie nosić nazwę Tadeusza Nalepy. ZOBACZ MATERIAŁ VIDEO