Artykuły do tagu: Mi

Tym razem piotrkowski magistrat wystawia do ustnej licytacji zabudowaną nieruchomość położoną przy ulicy Rzemieślniczej 26.
Czy biblioteka pedagogiczna zmieni siedzibę?
Jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa FM, w tej sprawie prowadzone są intensywne rozmowy.
22 lipca na Armii Krajowej, Bieruta na 3 Maja, Armii Czerwonej na Jerozolimską - po zmianie systemu wiele ulic w Piotrkowie zmieniło swoje nazwy. Zniknęły też niektóre obeliski czy pomniki - symbole minionej epoki. Okazuje się jednak, że w naszym mieście są jeszcze tablice, które nawiązują do systemu komunistycznego np. w Rynku Trybunalskim czy w kamienicy na rogu Narutowicza i Sienkiewicza.
Budowa nowego schroniska dla bezpańskich zwierząt idzie pełną parą, chociaż niesprzyjające warunki atmosferyczne pokrzyżowały nieco plany wykonawcy nie oznacza to, że prace budowlane zostały wstrzymane. Obecnie prowadzony jest remont budynku administracyjnego.
Na starcie w dorosłe życie będą mieli łatwiej. Piotrkowskie Starostwo wygospodarowało w swoich zasobach mieszkanie dla usamodzielniających się wychowanków Domu Domu Dziecka w Sulejowie. Odpowiednie lokum znaleziono w budynku przy sulejowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.
Jan Dziemdziora będzie walczył o fotel prezydenta
To co od dawna pozostawało jedynie tajemnicą poliszynela, dziś podczas konferencji prasowej oficjalnie potwierdziła piotrkowska lewica.
Na ostatniej sesji rezygnacja Tomasza Sokalskiego wywołała ożywioną dyskusję. Po Andrzeju Czapli kolejny radny nie chce pracować w komisji inwentaryzacji mienia komunalnego i spraw mieszkaniowych.
- Budynek przy ulicy Wspólnej 10, w którym mieszkam, grozi zawaleniem. Przeznaczony jest do rozbiórki, a ja od 2007 roku nie mogę doczekać się na mieszkanie, w którym mogłabym żyć wraz ze swoim synem - mówi piotrkowianka, pani Marta.
Piotrków: Samobójstwo w Areszcie Śledczym
Samobójstwo więźnia w piotrkowskim Areszcie Śledczym. W celi powiesił się 29-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich.
Analiza wynagrodzeń piotrkowskich nauczycieli wykazała, że miasto nie musi im dopłacać do wynagrodzeń. Wyliczenia są klarowne i wskazują na to, że wszystkie grupy nauczycielskie w piotrkowskich placówkach otrzymały średnio więcej pieniędzy, niż przewiduje to Karta nauczyciela. Gdyby sytuacja była podobna do tej z Bydgoszczy, gdzie władze miasta winne są tej grupie zawodowej 400 tys. zł, piotrkowski magistrat byłby narażony na spory wydatek.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat