Advertisement

Artykuły do tagu: MOK

Kolejna edycja Trybunałów Kabaretowych
To już VI edycja piotrkowskich Trybunałów Kabaretowych. Po raz kolejny nie zabraknie gwiazd. Wystąpią m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret HRABIA czy Tomasz Jachimek. Tegoroczne Trybunały odbędą się od 16 do 19 października w Miejskim Ośrodku Kultury.
Prawdpodobnie wraz z początkiem 2009 roku ruszy w Piotrkowie Centrum Edukacji Artystycznej dla Dzieci. Jego siedziba będzie się mieściła w budynku przy ulicy Słowackiego 13. Ten z kolei musi być jednak przystosowany dla potrzeb Centrum co wymaga gruntownego remontu. Pomysłodawcy tego projektu mogą już odetchnąć z ulgą. Udało im się znaleźć niemal całą kwotę potrzebną do wyremontowania budynku.
Pokaz radiowozów i motocykli, tresura policyjnego czworonoga, a także okolicznościowe odciśnięcie linii papilarnych, to tylko część atrakcji jakie zostały zaplanowane na festyn plenerowy "Policja dzieciom", który odbedzie się w najbliższy poniedziałek na placu zabaw u zbiegu ulic Łódzkiej i Wysokiej w Piotrkowie.
Zapraszamy do udziału w imprezach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury podczas wakacji w ramach akcji „WYCIAGAMY DZIECI Z BRAMY - BAW SIĘ LATEM”.
14.07.2008 16:39
Remont MOK-u od kuchni
Sześć miesięcy ciężkiej pracy, setki trudnych negocjacji, ponad sześćdziesiąt pomieszczeń i sześć zgubionych kilogramów dyrektora piotrkowskiego MOK-u. Tak wygląda bilans liczbowy tuż przy końcu remontu Miejskiego Ośrodka Kultury.
Z jakimi problemami budowlanymi musiał zmierzyć się dyrektor placówki i kiedy zobaczymy pierwszy spektakl Teatru Jaracza w Piotrkowie na nowej scenie? - Już we wstępnej fazie pracy przy projekcie było wiele problemów, z którymi musieliśmy się uporać - opowiada Jacek Sokalski oraz jego pracownicy.
Zajęcia taneczne, teatralne, plastyczne wokalne, garncarskie. Już niedługo piotrkowskie dzieci będą miały możliwość rozwijania swoich talentów. Już na jesieni rusza w Piotrkowie Centrum Edukacji Artystycznej dla Dzieci.
Druga edycja Jarmarku Trybunalskiego
W czasie tegorocznych obchodów Dni Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, 7 i 8 czerwca odbędzie się druga edycja Jarmarku Trybunalskiego. Rzemieślnicy, twórcy ludowi i kolekcjonerzy niemal z całej Polski zaprezentują mieszkańcom Piotrkowa swoje wyroby.
W niedzielę, 18 maja 2008 o godz. 20.00 przy Pomniku Jana Pawła II, odbędzie się wyjątkowy koncert dedykowany papieżowi, w rocznicę Jego urodzin. Usłyszymy premierowy program muzyczny pt. ”Ty mów”, w wykonaniu zespołu „Moria”.
MOK będzie wyremontowany do końca czerwca
Trwają zaawansowane prace w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Choć obecnie to miejsce przypomina ciągle wielki plac budowy, prawdpopodobnie pod koniec czerwca budynek zostanie oddany do użytku.
Podobny remont w ramach scen "Jaracza" trwa w Skierniewicach, Radomsku i Sieradzu. Projekt, finansowany z pomocą funduszy unijnych (5,5 mln zł), wart jest 25,3 mln.
Mieszkańcy tych miast będą mogli raz w tygodniu oglądać teatralne przedstawienia. Umowa, jaką teatr (główny beneficjent) zawarł z władzami miast, zobowiązuje teatr do występowania w każdym z miast przez dziesięć lat.
Teatr „Grupa Produkcyjna Respirator” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zdobyła I miejsce (ex aequo) na XXVI Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych Centrum 2008 w Łodzi.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat