Od przyszłego poniedziałku wraz z wnioskiem o paszport trzeba będzie złożyć odciski dwóch palców do nowych paszportów biometrycznych. Jutro w piotrkowskim biurze paszportowym zainstalowane zostaną specjalne urządzenia do "zbierania" odcisków.
Zabytkowe, XVIII-wieczne ogrodzenie cmentarza rzymskokatolickiego na Krakowskim Przedmieściu w Piotrkowie, mocno zniszczone w trakcie budowy dróg w latach 70. ubiegłego stulecia, zostanie odbudowane praktycznie od nowa. Urząd Miasta ogłosił już przetarg. Po jego rozstrzygnięciu prace rozpoczną się jeszcze w czerwcu, mają potrwać do lipca.
Na ślady XVIII-wiecznego cmentarza trafili drogowcy, przebudowujący ul. Jerozolimską. W jej śladzie, między ulicami Zamkową i Wspólną, odkopano osiem grobów, w tym dwa podwójne, w których chowana była biedota ówczesnego Piotrkowa. Badający wykopaliska pracownicy Muzeum w Piotrkowie odkryli także ossuarium, czyli miejsce składowania kości pochodzących z wielu grobów.
Na funkcjonowanie Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem w Piotrkowie Trybunalskim miasto wyłożyło przez trzy lata 150 tys. złotych, ale widocznych efektów działalności Instytutu brak.
Święta coraz bliżej, jak zwykle w okresie przedświątecznym robimy większe zakupy. Niestety często sprzedawcy wykorzystują tę sytuację do zawyżania cen artykułów. Okazuje się, że ten sam produkt przy kasie kosztuje więcej, niż pokazuje to etykieta na półce. Co może klient w takiej sytuacji zrobić?
Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi ma nowego komendanta. Został insp. Marek Działoszyński.
12,5 tysiąca złotych udało się zebrać podczas 21. kwesty na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków.
Młodzi coraz chętniej garną się do munduru, jaki by on nie był, a z ofertą wychodzi już nie tylko policja, od dawna na różne sposoby szukająca właściwych kandydatów, ale również Służba Więzienna, w tym i Areszt Śledczy w Piotrkowie oraz Wojsko Polskie i reprezentująca je Wojskowa Komenda Uzupełnień w Piotrkowie. Tam ostatnio o służbę zawodową dopytuje nawet 200 osób miesięcznie. Kłopoty kadrowe przeżywa tymczasem Straż Miejska w Piotrkowie, bo strażnicy zdobyte doświadczenie wolą wykorzystać w lepiej płatnych służbach i odchodzą. Najczęściej do policji.
Już po raz 21. harcerze, uczniowie i ich nauczyciele, piotrkowscy parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnego samorządu będą kwestować na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków.
Tyle lat tu stoję, czy lato, czy zima, a tu taka niesprawiedliwość! Przecież my na ten dzień czekamy cały rok - żali się Małgorzata Wiśniewska z Piotrkowa, handlująca zniczami i wiązankami przy ul. Cmentarnej. Jak twierdzi, padła ofiarą własnej uczciwości, a przez to straciła najlepsze miejsce do handlu. I wszystko wskazuje na to, że go do tegorocznego święta zmarłych, nie odzyska.