Aż 90% osób biorących udział w studenckim eksperymencie nie udzieliło pomocy leżącemu na trawniku człowiekowi.
Przed tygodniem prezydent miasta Krzysztof Chojniak przedstawił priorytety dla Piotrkowa na najbliższe lata. Dla wielu prezydencka lista okazała się sporym zaskoczeniem.
Informacje o rozwodach, dozorach kuratorskich, elektronicznych czy sprawach o spadek lub pozbawienie praw rodzicielskich. Nazwiska zainteresowanych, świadków i sędziów. Około pięćset sztuk wokand spraw (z różnych wydziałów) prowadzonych przez Sądy Okręgowy i Rejonowy w Piotrkowie znaleziono w ubiegłą środę w jednym z piotrkowskich śmietników przy ulicy Norwida. Jak tam trafiły?
Groby na piotrkowskim cmentarzu coraz częściej są okradane. Giną przede wszystkim znicze oraz wiązanki.
Prawie 15 tysięcy złotych udało się zebrać podczas tegorocznej kwesty na ratowanie starego cmentarza w Piotrkowie.
Cmentarze – trudny temat w Piotrkowie. Czy to ewenement, że w osiemdziesięciotysięcznym mieście nie ma cmentarza komunalnego? Władze miasta utworzenie takiegoż uważają za inwestycję nieopłacalną, ale z danych pochodzących od administratorów cmentarzy w okolicznych miastach wynika coś zupełnie innego. Zdanie piotrkowskiego urzędu wydaje się być w tym świetle paradoksalne.
Ładna pogoda i korzystny układ w kalendarzu spowodowały, że w tym roku na cmentarze udaliśmy się wcześniej. Już w sobotę w Piotrkowie można było spotkać tysiące osób odwiedzających groby bliskich. Dziś ruch również jest duży, choć z dojazdem – szczególnie w godzinach rannych – nie było problemu.
Odwiedzając groby naszych bliskich, pamiętajmy o kwestujących na cmentarzach na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków.
W dniu 7 października, w piękny, słoneczny czwartek odbyła się wycieczka z przewodnikiem na piotrkowski Cmentarz Żydowski przy ul. Spacerowej, powstały pod koniec XVIII wieku (http://www.kirkuty.xip.pl/piotrkowtryb.htm)
Podpisał oświadczenie, że zgubił dowód, dostarczył fotografie i wypełnił wniosek... A Urząd Miasta w Piotrkowie wydał mu wtórnik dowodu osobistego.