To będzie już 24 kwesta na ratowanie piotrkowskich cmentarzy.
Ksiądz Antoni Pietrzyk jest autorem pracy doktorskiej na temat działalności organmistrzowskiej rodziny Krukowskich
Piotrkowski cmentarz żydowski jest jednym z najstarszych w regionie - znajduje się na nim kilka tysięcy macew – niestety w większości mocno zaniedbanych. Popękane i powywracane płyty nie są dobrą wizytówką dla miasta. Dlatego Muzeum w Piotrkowie od kilku lat próbuje doprowadzić teren do porządku.
Blisko dwie godziny strażacy usuwali ładunek z rozszczelnionego zbiornika ciężarówki, który wydostał się na drogę w okolicach Sulejowa.
Aż 90% osób biorących udział w studenckim eksperymencie nie udzieliło pomocy leżącemu na trawniku człowiekowi.
Przed tygodniem prezydent miasta Krzysztof Chojniak przedstawił priorytety dla Piotrkowa na najbliższe lata. Dla wielu prezydencka lista okazała się sporym zaskoczeniem.
Informacje o rozwodach, dozorach kuratorskich, elektronicznych czy sprawach o spadek lub pozbawienie praw rodzicielskich. Nazwiska zainteresowanych, świadków i sędziów. Około pięćset sztuk wokand spraw (z różnych wydziałów) prowadzonych przez Sądy Okręgowy i Rejonowy w Piotrkowie znaleziono w ubiegłą środę w jednym z piotrkowskich śmietników przy ulicy Norwida. Jak tam trafiły?
Groby na piotrkowskim cmentarzu coraz częściej są okradane. Giną przede wszystkim znicze oraz wiązanki.
Prawie 15 tysięcy złotych udało się zebrać podczas tegorocznej kwesty na ratowanie starego cmentarza w Piotrkowie.
Cmentarze – trudny temat w Piotrkowie. Czy to ewenement, że w osiemdziesięciotysięcznym mieście nie ma cmentarza komunalnego? Władze miasta utworzenie takiegoż uważają za inwestycję nieopłacalną, ale z danych pochodzących od administratorów cmentarzy w okolicznych miastach wynika coś zupełnie innego. Zdanie piotrkowskiego urzędu wydaje się być w tym świetle paradoksalne.