Na skrzyżowaniu ulic Krakowskie Przedmieście i Żeromskiego jeżdżą dziś autobusy, pędzą samochody, a spieszący się ludzie obojętne mijają niewielki mur otaczający kościół Marii Panny. W tym miejscu na wzniesieniu przy parafialnym kościółku ponad 600 lat temu istniał pierwszy piotrkowski cmentarz.
Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych zmienia się organizacja ruchu w okolicach radomszczańskich cmentarzy.
Jak co roku w Piotrkowie będą zbierać pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków. Przed bramami piotrkowskich cmentarzy wolontariusze będą kwestować od 1 do 4 listopada.
W związku z Dniem Wszystkich Świętych zmienia się organizacja ruchu w okolicach piotrkowskich nekropolii. Tradycyjnie dla ruchu kołowego zamknięte zostaną aleje cmentarne. Od środy także kilka ulic przyległych stanie się jednokierunkowymi.
Już po raz 25-ty wolontariusze kwestować będą przed bramami piotrkowskich cmentarzy, zbierając datki na ratowanie zabytkowych nekropolii. Tegoroczna zbiórka potrwa cztery dni (od 1 do 4 listopada).
14 milionów złotych przekaże budżet państwa na budowę pięciu komend policji w kraju, w tym tej w Opocznie. Opoczyńska jednostka do tej pory otrzymała już ponad cztery miliony złotych z budżetu centralnego.
Z grobu-pomnika, gdzie spoczywają m.in. żołnierze Armii Czerwonej na Nowym Cmentarzu w Radomsku, zniknęły komunistyczne symbole - sierp i młot. Zamiast nich pojawiły się dwa krzyże: prawosławny i łaciński.
Pomnik został wyremontowany.
Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego już nie muszą osobiście dowiadywać się, czy w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie czeka na nich dokument prawa jazdy lub dowód rejestracyjny pojazdu.
W piątek na wysypisku śmieci w Majkowie w gminie Wola Krzysztoporska znaleziono policyjne dokumenty z 2001 roku. Jak się tam znalazły? Sprawę bada komenda wojewódzka.
Policja i prokuratura badają okoliczności i przyczyny śmierci 26-latka, którego ciało dzisiaj rano znaleziono na chodniku przy ulicy Zamenhofa w Piotrkowie.