Artykuły do tagu: Liceum

IV LO zaprasza 12 i 13 kwietnia na Dni Otwarte. Gimnazjaliści będą mogli zwiedzić szkołę zapoznać się z ofertą edukacyjną, wziąć udział w różnych konkursach, obejrzeć lekcje pokazowe oraz prezentacje muzyczne, teatralne i multimedialne.
Balbina Rajchelt z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim wygrała 36 Olimpiadę Języka Niemieckiego.
Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie znalazły się w gronie finalistów Olimpiady Artystycznej. Kaja Krzaczyńska z kl. II A zakwalifikowała się do etapu centralnego w sekcji plastyki, obejmującej swoim zakresem historię sztuki, natomiast Karolina Urbaniak z kl. II F specjalizująca się w historii muzyki będzie startować w sekcji muzyki tej olimpiady. Przejście do eliminacji centralnych Olimpiady Artystycznej oznacza dla licealisty zwolnienie z egzaminu maturalnego – odpowiednio z historii sztuki lub historii muzyki i automatyczne uzyskanie z niej wyniku 100% na poziomie rozszerzonym.
Szkoły katolickie znów mają problem
- Uczniowie liceum i gimnazjum katolickiego nie mają się gdzie uczyć, nie chodzą do szkoły. Zróbcie coś z tym! - do naszej redakcji przyszła mieszkanka Piotrkowa z prośbą o interwencję. Postanowiliśmy to sprawdzić.
IV Wojewódzki Konkurs Matematyczny im. prof. Włodzimierza Krysickiego “W świecie matematyki” okazał się szczęśliwy dla uczniów z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie.
Aż o 43 oczka awansowało I Liceum Ogólnokształcące im. Chrobrego z Piotrkowa w rankingu "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw" na najlepsze liceum w kraju. "Chrobry" znalazł się na 107 miejscu w Polsce. Ranking opublikowano we wtorek.
19.03.2010 12:42
Rozśpiewane liceum
Ich pasją jest muzyka. Spotykają się kilka razy w tygodniu, aby wspólnie pośpiewać. Pod czujnym okiem swojej nauczycielki i opiekunki, Renaty Tomy doskonalą swoje wokalne umiejętności...
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat