Kierowcy korzystający z płatnych dróg zarządzanych przez GDDKiA zapłacą stawki o połowę niższe, niebawem trzeba będzie jednak płacić za kolejne odcinki autostrad. Natomiast kierowcy osobówek od 1 czerwca będą mogli skorzystać z systemu viaToll. Do tej pory specjalnych czytników viaToll mogli używać tylko kierowcy ciężarówek.
Na pięć dni Piotrków zamienił się w polską stolicę performance’u. Od poniedziałku artyści z całego świata przedstawiali swoją twórczość w murach galerii Ośrodka Działań Artystycznych, w galerii Focus Mall, a także na ulicach miasta. Piątek (11 maja) był ostatnim dniem Interakcji. Wczoraj Festiwal zakończono.
Jak zdobywać wiedzę? Najlepiej poprzez doświadczenie. Nauczyciele z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rozprzy zachęcili młodzież do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym. Uczniowie, by zdobyć wiedzę o autorach lektur, musieli wcielić się w reporterów.
Już drugi raz galeria Focus Mall stała się miejscem wydarzeń artystycznych organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Interakcje w Piotrkowie.
Po kilkutygodniowej przerwie ciężki sprzęt znów wjechał na plac budowy zachodniej obwodnicy Radomska. Przerwa spowodowana była kłopotami finansowymi firmy Radko, która wygrała przetarg na budowę 6,5-kilometrowej drogi.
Galeria Focus Mall Piotrków Trybunalski po raz drugi będzie miejscem wydarzeń artystycznych organizowanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Interakcje w Piotrkowie Trybunalskim.
W poniedziałek o godz. 18.00 w Galerii Ośrodka Działań Artystycznych przy Dąbrowskiego oficjalnie otwarto XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje.
Koncert muzyki organowej odbędzie się w najbliższy poniedziałek (7 maja) w piotrkowskim kościele o. Jezuitów. To będzie doskonała okazja, aby wsłuchać się w brzmienie tego wyjątkowego instrumentu, który według rzeczoznawców nie ma sobie równych w Archidiecezji Łódzkiej.
Choć w Piotrkowie XIV edycja festiwalu Interakcje rozpoczną się w poniedziałek (7 maja) o godzinie 18.00, to Festiwal startuje już w niedzielę w warszawskiej Galerii Działań.
Młyn Zielonki w Radomsku można oglądać już tylko na zdjęciach. Został rozebrany. Młyn parowy istniał w tym miejscu już w 1867 r., później kupił go Ksawery Zielonka, który przebudował młyn w 1919 r. Od tej chwili dla kilku pokoleń radomszczan charakterystyczny budynek stał się „młynem Zielonki”.