Piotrkowska lewica zagięła parol na strefę płatnego parkowania. Pokusiła się o zebranie przykładów z kilkudziesięciu polskich i niepolskich miast, pobierających pieniądze za parkowanie. Ponoć jest tam to mniej uciążliwe niż w Piotrkowie.
Z ulicy Batorego można już wjeżdżać w aleje Kopernika. Oficjalne oddanie zmodernizowanego odcinka nastąpiło we wtorkowe przedpołudnie.
Grabica najlepsza w powiecie piotrkowskim, szósta w województwie łódzkim. Tak wynika z rankingu opublikowanego przez jeden z ogólnopolskich dzienników, który sklasyfikował wszystkie wiejskie gminy w województwie.
W 5 minut załatwimy sprawę w centrum, a płacić musimy za pół godziny postoju. Wielu kierowców narzeka na zbyt wysokie opłaty za korzystanie z parkingów w Piotrkowie. Sytuacja wkrótce może się jednak zmienić i to na korzyść płaczących i płacących zmotoryzowanych. W jaki sposób?
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że od 30. listopada zmianie ulega lokalizacja biura Strefy Płatnego Parkowania w Piotrkowie.
Wszystko za sprawą monitoringu wizyjnego, który do końca listopada ma zostać zainstalowany w dziesięciu piotrkowskich szkołach. Od 2007 roku monitoring posiadają już wszystkie gimnazja na terenie Piotrkowa.
Piotrków zajął pierwsze miejsce w rankingu 10-lecia Związku Powiatów Polskich. Czy rzeczywiście jesteśmy najlepsi, a narzekamy, bo taka nasza natura, czy to po prostu najlepszy dla miejskiej władzy ranking i dlatego został tak nagłośniony?
Znaczna część odwiedzających Focus Mall przyszła pieszo lub skorzystała z komunikacji miejskiej, ale sporo kupujących - zwłaszcza z miast ościennych przyjechało swoimi samochodami i parkowało po prostu - „gdzie popadnie”.
Być może na początku grudnia oddany zostanie do użytku parking u zbiegu ulic Batorego i Kopernika - zapowiada prezes firmy PEUK S.A. wykonującej przebudowę układu parkingowego.
Obecnie w Piotrkowie prowadzone są trzy duże inwestycje drogowe. Największe z nich to: przebudowa ulic Łódzkiej i Dąbrowskiego oraz remont prowadzony przy ulicy Batorego.