Coraz więcej osób niepełnosprawnych korzysta z możliwości bezpłatnego postoju w strefie płatnego parkowania w Piotrkowie. Warunkiem darmowego postoju jest posiadanie specjalnej karty.
W niedzielę (4 października) w Piotrkowie odbędzie się ogólnopolska akcja „Zerwijmy łańcuchy”. Dzięki trzynastoletniemu Patrykowi Łuczyńskiemu to właśnie mieszkańcy naszego miasta po raz pierwszy będą mogli uczestniczyć w akcji.
Około 100 (według wstępnych założeń bezpłatnych) miejsc parkingowych ma powstać przy skrzyżowaniu ulic Batorego z Alejami Kopernika w Piotrkowie.
Ponad 720 tysięcy złotych od początku roku wpłynęło do budżetu miasta z opłat za parkowanie. Większość pieniędzy, bo około 650 tysięcy, to dochody z ostatnich sześciu miesięcy, czyli momentu kiedy zaczęła w Piotrkowie obowiązywać rozszerzona strefa płatnego parkowania.
Po kilku miesiącach przerwy miejski monitoring ponownie obejmuje swoim zasięgiem wieżę ciśnień. Przypomnijmy, że w lipcu nieznani sprawcy oszpecili wulgaryzmami elewację obiektu. W schwytaniu wandali mogła, a właściwie powinna wręcz, pomóc kamera, ale jak się okazało...wcześniej się popsuła i ją zdemontowano.
Tym razem chodzi o blokowanie przez auta dojazdu do stojaków na rowery. Do łamania w ten sposób kodeksu drogowego dochodzi najczęściej na uliczkach osiedlowych.
W 10 piotrkowskich szkołach zostaną zainstalowane kamery. Na ten cel udało się pozyskać ponad 102 tysiące złotych ze środków zewnętrznych.
20 kolejnych stojaków na rowery zostanie ustawionych na terenie Piotrkowa. W sumie na ulicach miasta będzie już 200 specjalnie przygotowanych miejsc postojowych dla kierowców jednośladów.
11-letni chłopiec uciekł z pogotowia opiekuńczego w Piotrkowie. Dziecko zostało odnalezione przez policję o czwartej nad ranem w jednej z bram w centrum miasta.
Prawie 220 tysięcy złotych - to czysty zysk miasta, jaki wypracowała od marca strefa płatnego parkowania.