Advertisement

Artykuły do tagu: Grabica

Sobota, wietrzny, wieczór i mała strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamocinie. To tu, tak jak kilkadziesiąt lat temu, spotkały się kobiety z jednej gminy. Panie ubijały masło, przędły wełnę, wyszywały ludowe wzory, maglowały pościel. W tym gronie znaleźli się również mężczyźni, którzy ostrzyli kosy i akompaniowali damskim śpiewom. Wszystko to podczas warsztatów integracyjnych kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Grabica, które mają za zadanie uchronić ludowe tradycje od zapomnienia.
W listopadzie kolejna z trzech najstarszych mieszkanek gminy Grabica, urodzonych w 1914 roku, obchodziła urodziny. Jest to pani Józefa Patury (z domu Płachta), mieszkanka Lutosławic Rządowych.
Aż 30 mln przeznaczono w ciągu czterech lat na inwestycje w gminie Grabica.
Piotrków i Wolbórz na czele rankingu „Rzeczpospolitej
W opublikowanym dziś rankingu „Rzeczpospolitej” Piotrków zajął I miejsce w kraju wśród miast na prawach powiatu pod względem wykorzystywania środków unijnych. W innej kategorii (gmin wiejskich )najlepszym w województwie łódzkim okazał się Wolbórz.
Grabica najlepsza w powiecie piotrkowskim, szósta w województwie łódzkim. Tak wynika z rankingu opublikowanego przez jeden z ogólnopolskich dzienników, który sklasyfikował wszystkie wiejskie gminy w województwie.
Antoni Ptak wydzierżawił kompleks sportowy w Gutowie Małym (gmina Grabica) firmie sprzedającej sprzęt pożarniczy. Przez dziesięć lat ośrodek w Gutowie dzierżawić będzie warszawska firma Kadimex. Nowy dzierżawca chce rozbudować ośrodek. W Gutowie ma powstać hala sportowa, pole golfowe i restauracja.
Na 3,5 roku więzienia skazany został wczoraj przez piotrkowski Sąd Rejonowy Piotr M., który 1 czerwca będąc w stanie upojenia alkoholowego potrącił samochodem cztery młode osoby.
Potrącił pieszych i uciekł
Pijany kierowca potrącił cztery osoby. Do zdarzenia doszło wczoraj nad ranem w Lutosławicach Rządowych w gminie Grabica. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia.
Bez przeszkód rozstrzygane są kolejne przetargi na terenie gminy Grabica. Gmina realizuje inwestycje zgodnie z przyjętym planem. Już dziś może się pochwalić wybudowaniem drogi w miejscowości Dziwle za 300 tysięcy złotych. Kolejna umowa na budowę drogi między Grabicą i Lubonią jest już podpisana.
Trwają prace wykończeniowe nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Brzozie. Pod czujnym okiem wójta gminy Grabica Edwardy Wójcik powstaje projekt wystroju wnętrza obiektu, którego budowa ruszyła w ubiegłym roku.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat