Pijana lekarka pełniła dyżur w ramach Nocnej Pomocy Lekarskiej przy Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi piotrkowska prokuratura.
Dzięki skutecznemu działaniu dyżurnej policji z Bełchatowa, uratowano życie mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. Policjantka prowadziła rozmowę telefoniczną z 54-latkiem, w trakcie której ustaliła miejsce pobytu rozmówcy. Asp. sztab. Jolanta Kucner utrzymywała kontakt z mężczyzną, aż do momentu, kiedy na miejsce dotarł patrol policji.
Na pytania dotyczące zasad rozliczania zaliczek na podatek dochodowy, pobieranych przez płatników, odpowiedzą pracownicy Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim.
W związku z ogromnym zainteresowaniem uzyskaniem informacji w sprawie ponownego ustalenia wysokości świadczeń emerytalnych osób z rocznika 1953 przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapraszają do skorzystania z porad eksperta.
W czwartek (17 września) w godzinach 9:00-13:00 tomaszowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na kolejny dyżur telefoniczny ekspertów. Tematem dyżuru będą „Emerytury osób z rocznika 1953”.
Rada Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim ustaliła harmonogram godzin pracy aptek ogólnodostępnych oraz punktów aptecznych funkcjonujących na terenie powiatu piotrkowskiego. Jak to wygląda na terenie gminy Wola Krzysztoporska?
Do bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego wraca nocna i świąteczna pomoc lekarska.
Przez 5 dni, a przede wszystkim w nocy, piotrkowianie nie mogli kupić leków w jedynej w mieście całodobowej aptece. Jej właściciel zdecydował bowiem o rezygnacji z nocnych dyżurów, powodując tym samym niemałe zamieszanie. Zdenerwowani mieszkańcy dzwonili do Straży Pożarnej, pogotowia i szpitala z prośbą o pomoc. Ci, którzy musieli zaopatrzyć się w leki po 22.00, musieli jechać do Radomska, Bełchatowa czy Tomaszowa.
Od momentu wprowadzenia zmian w zasadach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej minęły już prawie trzy tygodnie.