Ostatnia środa to dla niektórych powrót do dzieciństwa. W przeszłości w pewną niedzielę nie było „Teleranka", a w środę w telewizji nie było nie tylko „Teleranka", ale właściwie prawie niczego. Na znak protestu przeciwko planom wprowadzenia nowego podatku zwanego popularnie haraczem zamilkły tzw. komercyjne media, w tym nasze, lokalne. Te tzw. publiczne nie zamilkły, tylko cieszyły się ze wzrostu oglądalności.
Część kadry Przedszkola Samorządowego nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim została zakażona koronawirusem. W związku z tym rodzice dzieci uczęszczających do placówki, są proszeni o rozważenie pozostawienia swoich podopiecznych w najbliższych dniach w domach.
Od poniedziałku nauczyciele oraz pracownicy żłobków, którzy chcą się zaszczepić przeciw COVID-19, będą mogli zgłosić chęć szczepienia. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną ci, którzy pracują stacjonarnie w szkole, przedszkolu lub żłóbku. Szczepienia ruszą w piątek.
Epidemia, zwana też pandemią albo koronakryzysem trwa w najlepsze, tzn. w najgorsze. Na razie walka z Covid-19 odbywa się m.in. przy pomocy szczepionek. Do ich stosowania przekonuje też starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, który podkreśla że cierpliwie poczeka na swoją kolej. A kiedy już przyjmie dawkę, publicznie pokaże że nie ma mikroczipu, nie wyrósł mu ogon, albo co gorsza rogi.
1 marca rozpocznie się rekrutacja dzieci do przedszkoli samorządowych. Do 26 lutego na tablicach informacyjnych poszczególnych placówek wywieszona zostanie informacja o liczbie wolnych miejsc na rok szkolny 2021/2022.
W poniedziałek weszły w życie przepisy, które pozwalają na nowe formy wsparcia dla firm poszkodowanych przez pandemię. Chodzi o m.in. do 5 tys. zł dotacji na pokrycie bieżących kosztów działalności, zwolnienie z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne.
Podsumowanie wydarzeń 2020 roku.
2020 rok był trudnym i niezwykle wymagającym czasem dla żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym także próbą gotowości żołnierzy do podjęcia walki z epidemią wirusa SARS-CoV-2.
Zarządzanie małym czy też dużym przedsiębiorstwem w XXI wieku jest zadaniem, które wymaga odpowiedniego przygotowania na wielu szczeblach. Coraz rzadziej można polegać na tym, że sprawy jakoś się ułożą oraz że coś się załatwi na ostatnią chwilę. Obecnie do zarządzania przedsiębiorstwami różnego typu wykorzystuje się zróżnicowane programy komputerowe, dzięki którym cały proces przebiega o wiele sprawniej. Dobrze dobrany program jest w stanie ogarnąć nam całość firmy, a optymalne wykorzystanie zasobów, wiedzy, czy także przewidywanie nadchodzących potrzeb, pozwoli nam na bardziej logiczne wykorzystanie naszego potencjału. Będzie to miało niewątpliwie przełożenie na pozycję naszego przedsięwzięcia na rynku, potencjalne zyski, a także wygeneruje oszczędności, których nigdy za wiele. Dzięki temu będziemy mogli w przyszłości lepiej przewidywać to, co powinniśmy zrobić, a zaoszczędzone środki będzie można wykorzystać, np. na inwestycje. Zakup odpowiedniego programu do zarządzania przedsiębiorstwem na pewno nam w tym pomoże. Warto się nad tym zastanowić.
Branża HR z każdym rokiem zyskuje na popularności. Obecny specjalista ds. HR nie przypomina dawnego kadrowca. Zakres jego obowiązków jest o wiele większy, dużo większe są również perspektywy rozwoju. Eksperci twierdzą, że branża HR będzie jednym ze stabilniejszych obszarów zawodowych w 2021. To ścieżka kariery, którą warto podążać – tylko jak to zacząć?