Prezydent miasta wypowiedział umowę na ciepło Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej. Od 1 stycznia spółka przestanie być operatorem majątku wodno-kanalizacyjnego (tę przejmie spółka ze stuprocentowym udziałem gminy Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja). W kwietniu wejdzie w życie także wypowiedzenie umowy na dzierżawę majątku ciepłowniczego.
Miasto wypowiada umowę spółce MZGK na dzierżawę majątku ciepłowniczego - poinformował dziś na konferencji prasowej prezydent Krzysztof Chojniak. Powodem tej decyzji jest wprowadzona przez spółkę podwyżka cen ciepła.
Piotrków zajął pierwsze miejsce w rankingu 10-lecia Związku Powiatów Polskich. Czy rzeczywiście jesteśmy najlepsi, a narzekamy, bo taka nasza natura, czy to po prostu najlepszy dla miejskiej władzy ranking i dlatego został tak nagłośniony?
W całym kraju istnieje 2686 spółek handlowych samorządu terytorialnego. Zatrudnionych jest w nich 270 tysięcy osób. Spółki te prowadzą działalność komunalną, usługową, społeczną i indywidualną. Przez ostatnie lata liczba takich firm stale się zwiększała. Zdaniem ekonomistów już czas, aby samorządy zaczęły sprzedawać swoje w nich udziały.
Mieszkańcy dwóch rodzin przy ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie od dłuższego czasu równolegle starają się o możliwość korzystania z garażu, który znajduje się na ich podwórku. Obu rodzinom przysługuje prawo do bezprzetargowego wynajmu nieruchomości. Jedna z nich posiada już garaż - tuż obok. Druga nie. Obie ze zniecierpliwieniem czekają na decyzję władz miasta. Jak długo jeszcze?
Nie doczekałem się przeprosin od prezydenta miasta i prawdę mówiąc już ich nie oczekuję - powiedział poseł ziemi piotrkowskiej Antoni Macierewicz.
20 tysięcy złotych to kwota, jaką władze Piotrkowa postanowiły przeznaczyć na pomoc dla mieszkańców opanowanego przez grypę naszego miasta partnerskiego na Ukrainie.
- To intryga polityczna radnych Lewicy i Demokratów - tak Rafał Czajka, wiceprzewodniczący Rady Miasta, ocenia infomacje publikowane w mediach na temat zagranicznych wojaży piotrkowskich radnych. Chodzi o ranking radnych, którzy uczestniczyli w największej liczbie wyjazdów służbowych. Zdaniem radnych Klubu Lewicy, Jana Dziemdziory i Tomasza Sokalskiego, nie zachowano parytetów w delegowaniu przedstawicieli Rady.
Ruszyła procedura sprzedaży nieruchomości przy ul. Dmowskiego 38, należącej przez lata do Fabryki Maszyn Górniczych PIOMA. Cena wywoławcza to 1.900 tysięcy złotych. Biurowiec, będący obecnie wraz z działką własnością miasta, chciał przejąć Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i zaadaptować go na pracownie informatyczne.
Jadwiga Wójcik i Rafał Czajka z Prawicy Razem to liderzy listy piotrkowskich radnych najczęściej w tej kadencji wyjeżdżających służbowo za granicę.