Zgodnie z zapowiedziami przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Piotrkowa powołał specjalny zespół, którego głównym zadaniem będzie wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z dzierżawą obiektu znajdującego się przy ul. Batorego 10. W jego skład weszli: Beata Dudzińska z PiS-u, Jan Dziemdziora z Lewicy, Paweł Załoga z RiG-u, Tomasz Sokalski z Lewicy i Paweł Ciszewski z PO.
Uchwała Rady Miasta Piotrkowa w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Gęsiej, Łódzkiej i Wiatracznej jest nieważna. Służby prawne wojewody uznały bowiem, że plan został uchwalony z naruszeniem prawa.
Piotrków Trybunalski zajął pierwsze miejsce w rankingu 10-lecia Związku Powiatów Polskich opublikowanym w "Newsweeku". W rankingu za 2009 rok nasze miasto uplasowało się natomiast na 9 pozycji.
Chociaż nie ma jeszcze unijnych pieniędzy na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Piotrkowie władze miasta już ogłaszają pierwsze przetargi na realizację części tej inwestycji .
- Nie będzie podwyżki za ciepło. Gwarantuję, że do kwietnia nie podniesiemy cen za ogrzewanie - powiedział Andrzej Pol - prezes piotrkowskiego MZGK.
Wykorzystanie obiektów po dawnym GKS Piotrcovia przy ulicy Batorego było tematem dzisiejszej Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Piotrkowa.
Jest piotrkowską enklawą w gminie Wolbórz. Mowa o dwuhektarowym terenie w Polichnie, na którym działało niegdyś Muzeum Czynu Partyzanckiego. Od kilku lat jest jednak nieczynne, a miejsce to szpeci okolicę.
Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał prawomocny wyrok w sprawie z powództwa Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. przeciwko miastu Piotrków Trybunalski.
Unijne pieniądze na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Piotrkowie za kilkadziesiąt dni zasilą miejską kasę.
Ośmiu radnych podpisało się pod wnioskiem o zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Piotrkowa. Jej tematem będą obiekty Piotrcovii przy ulicy Batorego. Inicjatywę Pawła Ciszewskiego poparli pozostali radni PO oraz część radnych z klubów LiD i RiG.