- Głosowaliśmy przeciw, ponieważ zmiany proponowane przez pana prezydenta były próbą zatuszowania niedociągnięć czy też braku umiejętności poprowadzenia niektórych inwestycji. Zdaniem prezydenta Chojniaka najlepiej byłoby te inwestycje usunąć z budżetu, czyli problem odsunąć na następne lata. Z budżetu na 2009 rok miało być usuniętych ponad 10 zadań inwestycyjnych, m.in. budowa ronda przy skrzyżowaniu ulic Wolborskiej i Wyzwolenia czy budowa ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Słowackiego. Wyjaśnienia złożone przez prezydenta nie były wystarczające dla Rady Miasta i dlatego podjęliśmy taką decyzję - powiedział radny PO Andrzej Czapla, który głosował przeciwko projektowi uchwały.
Sytuacja może się jednak zmienić, bowiem prezydent Krzysztof Chojniak złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji, ktora odbędzie się w piątek o 9:00. Jej temat to: zmiany w budżecie miasta na 2009 rok. Z naszych informacji wynika, że projekt uchwały będzie taki sam, jak ten, którego radni dziś nie przyjęli.
Zgodnie z zapowiedzią na środowej sesji Rady Miasta zespół powołany w celu wyjaśnienia wątpliwości związanych z wydzierżawieniem nieruchomości przy ulicy Batorego 10 przedstawił wyniki swojej pracy. Jego członkowie postanowili wystąpić z wnioskiem do wojewody łódzkiego o sprawdzenie, czy przy podpisaniu umowy dzierżawy na obiekty po dawnym GKS Piotrkovia zostały zachowane cele statutowe darowizny zawarte w akcie notarialnym.
Ponadto na sesji Rady Miasta prezydent Krzysztof Chojnak poinformował radnych o tym, że już w najbliższy poniedziałek (2 listopada) nastąpi podpisanie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska umowy o dofinansowanie ze środków unijnych na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Piotrkowie. Wcześniej radni zgodzili się na wydzierżawienie w trybie bezprzetargowym obiektów przy ulicach: Przemysłowej, Podole, Żwirki, Wojska Polskiego i Zalesickiej, które Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej dzierżawi teraz nowej spółce Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o.