Marcin Krakowiak nie zdobył wartego 200 tysięcy zł kontraktu z federacją KSW. W finałowej walce programu "Tylko jeden" ponownie musiał uznać wyższość Tomasza Romanowskiego.
Wielkimi krokami zbliża się 10. maja, czyli dzień, na który zaplanowano wybory prezydenckie, a Polacy wciąż nie wiedzą jak i czy w ogóle w tym terminie zagłosują. W świetle aktualnie obowiązujących przepisów powinny się one odbyć w sposób bezpośredni i w ogłoszonym wcześniej terminie, ale w parlamencie wciąż trwają pracę nad ustawą o głosowaniu korespondencyjnym, a w debacie publicznej coraz częściej mówi się o konieczności przełożenia ich o tydzień lub nawet dwa. Ostateczną decyzję w tej sprawie poznamy dopiero po zaplanowanym na 6. maja posiedzeniu Sejmu. O skomentowanie sytuacji poprosiliśmy polityków oraz mieszkańców Piotrkowa.
Piotrkowski poseł PiS Grzegorz Lorek zaprosił prezydenta Krzysztofa Chojniaka i starostę Piotra Wojtysiaka na symboliczne obchody uchwalenia konstytucji 3 Maja. Zrobił to za pośrednictwem mediów we wtorek podczas briefingu prasowego.
Pomimo panującej epidemii i politycznych sporów wokół tegorocznych wyborów, Krajowe Biuro Wyborcze pracuje zgodnie z wcześniej zaplanowanym harmonogramem i przygotowuje głosowanie na 10 maja. Dużym problemem w obecnej sytuacji epidemicznej okazało się znalezienie osób do pracy w komisjach wyborczych. w Piotrkowie nie udało się to w pierwszym terminie i trzeba było wyznaczyć kolejny.
Niespodziewanie w finale polsatowskiego reality show „Tylko Jeden” wystąpi mieszkaniec gminy Wolbórz Marcin Krakowiak. To o tyle zaskakująca informacja, że zawodnik MMA odpadł z programu po przegranej walce półfinałowej. Inny uczestnik produkcji Polsatu, Adrian Bartosiński, który wywalczył awans do najważniejszej walki programu, ostatecznie przegrał walkę z kontuzją i to jego miejsce w Finale zajmie Krakowiak.
Cały czas nie jest pewne jak będą wyglądały tegoroczne wybory, ale wiele wskazuje na to, że będą przeprowadzone korespondencyjnie i listonosze dostarczą pakiety wyborcze do naszych skrzynek pocztowych. Pojawiają się głosy od osób, które tych skrzynek nie mają zainstalowanych, przez co nie będą mogli odebrać kart do głosowania. Sprawdziliśmy co na ten temat mówią przepisy.
Nie sądzę, żeby mogło dojść do sytuacji, że matury będą odwołane; należy się liczyć z tym, że będą przesunięte - ocenił prezydent Andrzej Duda podczas poniedziałkowej sesji pytań i odpowiedzi (Q&A). Dodał, że decydujący będzie głos ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.
Co do tego, że sytuacja nie sprzyja organizacji wyborów, zgodzą się wszyscy. Tyle, że jedni chcieliby zmiany sposobu ich przeprowadzenia, a inni przesunięcia terminu.
Partia rządząca złożyła w Sejmie autopoprawkę do projektu ustawy w sprawie głosowania korespondencyjnego. Wprawdzie została odrzucona, ale może warto wiedzieć o co w niej chodzi.
2 kwietnia 2005 roku zmarł papież Jan Paweł II. Dziś obchodzimy 15. rocznicę jego śmierci. Ze względu na epidemię odwołane zostały wszystkie oficjalne uroczystości upamiętniające papieża Polaka.