Piotrkowski AKS ma prawie 7 tysięcy długu, ale to jeszcze nic w porównaniu do sum, na jakie zadłużone są piłkarki i piłkarze ręczni. Piotrkowianin jest do tyłu 109 tysięcy, a Piotrcovia 140 tysiące, chociaż na koniec 2012 roku dług piłkarek wynosił ponad 200 tys. zł.
46 tys. zł niezapłaconego czynszu - tyle do spłacenia ma piotrkowianka mieszkająca w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej im. Słowackiego w Piotrkowie. To rekord. Dług w Spółdzielni urósł już do ponad 1,2 mln. W ciągu zaledwie kilku tygodni - porównując koniec z początkiem roku - długi lokatorów urosły aż o 10%. Równie nieciekawa sytuacja jest w pozostałych spółdzielniach, tak samo jest TBS-ie, gdzie długi osiągną wkrótce 10 milionów!
Jeszcze kilka lat temu gmina borykała się z 2,5 milionowym zadłużeniem i nie korzystała ze środków zewnętrznych. Dziś dług zmniejszył się do 1,8 mln i powoli realizuje się założone zadania, korzystając z dofinansowania z wielu źródeł. O tym, jakie inwestycje zaplanowano na najbliższy rok i jak przedstawia się budżet na 2013 r., opowiada Piotr Łysoń, wójt gminy Ręczno.
Serwis " Pobieraczek " po wygranej wojnie z internautami pod koniec 2012, ponownie wysyła przedsądowe wezwania do spłaty długu.
Na ulice wyjechały dodatkowe patrole policji. - Celem wzmożonych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego - informuje policja.
Nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów, która weszła w życie 16 listopada, daje nową możliwość do walki z osobami stosującymi przemoc w rodzinie.
Miejski Zakład Komunikacyjny o połowę ograniczył zadłużenie spółki. Prezes Zbigniew Stankowski ma nadzieję, że uda się je jeszcze zmniejszyć.
30% lokatorów gminnych mieszkań nie płaci regularnie czynszu. Przez lata dług wobec gminy i zarządzającego miejskimi lokalami Towarzystwa Budownictwa Społecznego urósł do 9 milionów złotych (!!!).
Jak wyglądać będzie dług miasta w najbliższych 20 latach, jak będzie on spłacany, jakie przedsięwzięcia będą realizowane - to wszystko znajduje się w Wieloletniej Prognozie Finansowej, którą zgodnie z Ustawą o finansach publicznych od tego roku mają obowiązek uchwalać samorządy. Jaka jest finansowa sytuacja Piotrkowa, który rok będzie najtrudniejszy, ile gminnego majątku trzeba będzie sprzedać – o tym rozmawiamy z Wiesławą Łuczak, skarbnikiem miasta.
Jest dobrze, będzie jeszcze lepiej. Tak wyglądać mogłaby piotrkowska rzeczywistość, gdyby oceniać ją wyłącznie na podstawie wyników jesiennych wyborów samorządowych. Jednak sumienie i rozum mówią zupełnie co innego. Komu wierzyć? Spadkobiercom myśli Josepha Goebbelsa czy własnym oczom?