Zaszczepili się w Piotrkowie podczas weekendowej akcji organizowanej przez Łódzki Urząd Wojewódzki, a nie ma po tym śladu w systemie. Z takim problemem swoich rodziców, zwrócił się słuchacz Strefy FM do prowadzących magazyn Magiel.
Osoba zakażona koronawirusem bawiła się w sobotnią noc w jednym z piotrkowskich klubów. Sanepid apeluje do wszystkich osób przebywających na tej imprezie o samoobserwację, a w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, także o jak najszybszy kontakt z lekarzem.
Z początkiem lipca ruszył Regionalny Program Rehabilitacji dla mieszkańców łódzkiego po przebytej chorobie COVID-19. Będzie mogło z niej skorzystać blisko 3 tys. osób. Projekt nosi nazwę „Łódzkie Centrum Postcovidowe”.
Zakażone wirusem SARS-CoV-2 zwierzęta, które leczono deuterowanym inhibitorem proteazy, miały znacznie większą przeżywalność i mniejsze miano wirusa w płucach - ogłosili naukowcy z Kansas State University na łamach prestiżowego czasopisma „Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America” (PNAS).
Nie przewiduję kolejnej dużej fali wzrostu zachorowań na COVID-19. Wzrost nastąpi, ale będzie to falka, a nie fala - powiedział w piątek PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
Naukowcy badający, co dzieje się z ludźmi po zakażeniu Covid-19, odkryli, że pewna liczba chorych "doświadcza czegoś gorszego - rozciągniętego w czasie, wyniszczającego syndromu znanego jako +długi Covid+" - informuje australijski portal News.com.
Mobilny punkt szczepień będzie funkcjonował już w najbliższą niedzielę (4 lipca) na terenie stadionu sportowego przy Szkole Podstawowej w Szydłowie. Akcja potrwa od godziny 9:00 do 19:00.
Od minionego poniedziałku (21 czerwca) W Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim przybyły 6 353 osoby, które zaszczepiły się przeciw COVID-19 pełną dawką. Liczby pokazują, że zainteresowanie szczepieniami nieznacznie spadło.
Pojawia się coraz więcej przypadków wariantu delta koronawirusa w Polsce, jednak nadal jest to wariant mniejszościowy – kilka procent w skali poszczególnych województw – powiedział PAP wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prof. Krzysztof Pyrć.
Tlenoterapia i komora hiperbaryczna zyskują na popularności i są doskonałym wsparciem dla osób zmagających się z powikłaniami pocovidowymi, ale jak się okazuje nie tylko... Anita Karlińska, specjalistka tlenoterapii, prowadząca od wielu lat tego typu zabiegi w Piotrkowie przekonuje, że doskonale wspierają leczenie innych schorzeń. Podkreśla jednocześnie, że nie od dziś wiadomo, iż tlen to życie, a pierwszy aparat do tlenoterapii powstał już dziesiątki lat temu, a tego typu zabiegi pomogły już setkom osób.