W tym tygodniu eksplozja wiosennej pogody.
Będziemy modernizować system ciepłowniczy. Jak to zrobić i nie wydać za dużo? Nad tym od jakiegoś czasu zastanawiają się władze Piotrkowa. Dziś już wiadomo, że miasto nie udźwignie kolejnej inwestycji wartej setki milionów, trwa przecież modernizacja piotrkowskiej oczyszczalni ścieków.
O tym, że mieszkańcy osiedla Piastowskie w Piotrkowie skarżą się na kopcące kominy Centrum Kształcenia Praktycznego przy Targowej, pisaliśmy kilka tygodni temu. Władze miasta zapewniają, że będą zabiegać o to, aby budynki warsztatów szkolnych podłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej, i to już w 2013 roku.
Miasto zleci kolejną analizę wariantów modernizacji piotrkowskiego ciepłownictwa.
Pod koniec tygodnia zrobi się naprawdę ciepło
Wszystko związane jest z usuwaniem skutków piątkowej awarii, do której doszło na węźle ciepłowniczym w okolicy amfiteatru.
Czy nasze miasto ogrzeje elektrownia Bełchatów, a ciepło do Piotrkowa popłynie rurą o długości 27 km? To wg naukowców najlepsze, najciekawsze i najbardziej ekonomiczne dla nas rozwiązanie. Kto za to zapłaci? Tego jeszcze nie wiemy. Wiemy za to, że koszty koniecznych w ciepłownictwie zmian to koszt rzędu kilkuset milionów.
Przez kilka ostatnich miesięcy Politechnika Warszawska analizowała stan ciepłownictwa w Piotrkowie. Miasto otrzymało już wyniki, z którymi teraz zapoznają się radni miejscy. Potem władze mają zdecydować, kto będzie dostarczać ciepło do naszych mieszkań.
Nowy rok zaczyna się w wielu miastach od podwyżek podatków i opłat lokalnych.
O średnio 10% więcej za ogrzewanie zapłacą mieszkańcy Piotrkowa. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę za ciepło dla Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej.