Projekt edukacyjno-muzyczny "Zagraj i zaśpiewaj dla Wolborza" podsumowano w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. To przy okazji Dnia Patrona Szkoły, podczas którego młodzież zaprezentowała też występ wieńczący zajęcia.
Serdecznie zapraszamy 16 czerwca na Dni Otwarte do ZSCKU w Wolborzu. Wśród zaplanowanych atrakcji jest m.in. prezentacja oferty kształcenia, zajęcia i pokazy w ramach funkcjonowania THK, zajęcia otwarte w nowoczesnej ekopracowni, warsztaty hotelarstwa, kreatywne zajęcia w szkolnej bibliotece, atrakcje przygotowane przez wychowawców internatu.
Budynek, w którym mieści się dziś Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego imienia Andrzeja Frycza Modrzewskiego, powstał w XVIII wieku. Stanowił siedzibę biskupów kujawskich. Jednak pałac stał w Wolborzu wiele lat przed tym, zanim powstała w nim biskupia rezydencja.
W dniach 21-23 września br. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie przebywali w Zakopanem. Celem pobytu był udział w szkoleniu pn. „Zwiększenie dochodowości gospodarstw rolnych w kontekście wspólnych działań rolników”. Wyjazd został sfinansowany z kolejnego grantu pozyskanego przez szkołę.
O znaczeniu pszczół dla natury i właściwościach leczniczych miodu nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Cieszyć może fakt, ż coraz więcej się o tym mówi i podejmuje różnorodne działania, aby hodowlę i ochronę pszczół spopularyzować. W naszym regionie coraz większego znaczenia nabiera ZS CKU w Sulejowie. Od kilku już lat szkoła kształci pszczelarzy na bezpłatnych kursach kwalifikacyjnych.
Dwadzieścia zarzutów dotyczących przekroczenia uprawnień, oszustwa, poświadczenia nieprawdy i wyłudzenia pieniędzy znalazło się w akcie oskarżenia przeciwko byłemu dyrektorowi Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.
W ostatnich dniach marca uczniowie z ZSP CKU w Szydłowie wrócili z zawodowych praktyk w Grecji. Klasa III o profilu technik rolnik przez dwa tygodnie poznawała specyfikę pracy na plantacjach kiwi, kasztanowca jadalnego, migdałów, oliwek czy orzeszków ziemnych. W wolnych chwilach młodzież zwiedzała Ateny, Saloniki, klasztory w Meteorach i odbyła rejs na wyspę Paleo Trikeri.
Nad odpowiedzią na to pytanie zastanawiali się uczniowie z ZSP CKU w Szydłowie biorący udział w międzynarodowym spotkaniu w Norwegii w ramach projektu "We are the Same". Młodzi ludzie z Polski, Włoch, Holandii i oczywiście Norwegii rozmawiali o znaczeniu rodzinnej mowy dla tożsamości narodowej i tradycji.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy zagranicznej. Młodzież z Szydłowa w ramach projektów Comenius, Leonardo, Erasmus+ odwiedziła już: Wielką Brytanię, Włochy, Norwegię, Holandię, Hiszpanię, Łotwę, Litwę, Grecję, Niemcy, Austrię, Portugalię, Turcję. Były to projekty, gdzie polscy uczniowie spotykali się z rówieśnikami z innych państw. W bieżącym roku szkolnym byli już na Litwie, w Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.
10. czerwca odbędą się uroczystości związane z 50-leciem słynnej wolborskiej placówki. Wśród absolwentów szkoły są m.in. Mieczysław Łuczak, wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli czy ppłk Krzysztof Jawgiejuk, dziekan Korpusu Oficerów Zawodowych Sił Powietrznych.