Pszczelarze z Sulejowa

Czwartek, 23 lipca 20207
O znaczeniu pszczół dla natury i właściwościach leczniczych miodu nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Cieszyć może fakt, ż coraz więcej się o tym mówi i podejmuje różnorodne działania, aby hodowlę i ochronę pszczół spopularyzować. W naszym regionie coraz większego znaczenia nabiera ZS CKU w Sulejowie. Od kilku już lat szkoła kształci pszczelarzy na bezpłatnych kursach kwalifikacyjnych.
Pszczelarze z Sulejowa

Ważnym elementem hodowli jest miodobranie, czyli podbieranie miodu z uli. W środę 22 lipca odpowiednio zabezpieczeni słuchacze pod okiem doświadczonych instruktorów wkroczyli do szkolnej pasieki.

 

Szkoła w Sulejowie posiada własne ule, odpowiedni sprzęt, dobre wyposażenie i to jest chyba odpowiedź, dlaczego na kursy dla pszczelarzy zgłaszają się kandydaci z ościennych województw.

 

Na wyniki miodobrania wpływ ma wiele czynników, między innymi od pogody w danym roku. Dlatego trzeba życzyć pszczelarzom, nie tylko z Sulejowa, aby tegoroczne lato sprzyjało pracowitym owadom.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

milord ~milord (Gość)25.07.2020 08:39

Miodek większość chce jeść, ale drzewa jak lipy czy akacje rżnie się na potęgę bo śmiecą czy cień robią itp. Dodatkowo dochodzi psychoza bo drzewo się przewróci. Skutek miodu coraz mniej i coraz droższy. Dodatkowo jeszcze władza w trosce o zdrowie obywatela dołoży mu od nowego roku podatek cukrowy. Ceny leków dla pszczół też w miejscu nie stoją. Pszczelarz nie dostaje dotacji jak rolnik. Nie dziwcie się więc, że ceny idą w górę. Zresztą to nie jeden produkt, który drożeje w tym raju jakim jest to państwo. Warto też zauważyć, że pszczoła to nie fabryka, że można zwiększyć produkcję. Tyle zrobią miodu ile drzew i kwiatów miododajnych w okolicy.

40


Elgon ~Elgon (Gość)24.07.2020 12:04

Dużo się o pszczołach mówi a mało dla nich robi. Chemia w rolnictwie i sadownictwie robi swoje ale tego tematu to już żaden jasno nie poruszy bo by został zaszczekany.

50


gość ~gość (Gość)23.07.2020 21:04

Pszczoly sa ważne ale przypominam pytanua do władz:jak wyglada sytuacja z odwołaniami od decyzji środowiskowej dot.Drogi S12, po drugie dlaczego jeszcze nie budują kladki przez Pilicę.Drodzy dziennikarze macie tematy na sezon ogórkowy,do roboty!I opublikujcie to bo uwierzę w cenzurę.

42


stay grzyb ~stay grzyb (Gość)23.07.2020 20:57

Bardzo dobre są te kursy w Sulejowie Dobrzy wykładowcy,fajna atmosfera i wiele ciekawych rzeczy można się nauczyć ,noi oczywiscie uzyskać kwalifikacje.Pozdrowienia dla słuchaczy RL03 i RL04

21


gość ~gość (Gość)23.07.2020 17:19

Jak w tym kawale. Co zbierają pszczoły w Sulejowie?
Pyłek z wapna.

61


Ulik ~Ulik (Gość)23.07.2020 13:58

Rzecz dziwna dzieje się z tym miodobraniem. Im lepsze zbiory, tym wyższe ceny miodu. U pszczelarza, u którego corocznie kupuję kilka litrów miodu, nagle dowiedziałem się, że w tym roku miód będzie droższy TYLKO o 33%. Czyżby pszczoły znacząco podniosły "swoją" stawkę godzinową ???

42


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat