Przy komputerze spędza 8 – 10 godzin dziennie. Jak sama twierdzi – za dużo! Ania Legenza prowadzi blog niebalaganka.pl o organizacji życia i domu. Niedawno opowiedziała o tym piotrkowianom podczas spotkania zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Piotrkowie.
Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” i Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zapraszają na kolejne spotkanie poświęcone pamięci gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”.
Na ulicy Pawłowskiej w Piotrkowie zakopała się karetka. Samochód z błota wypchnęli mieszkańcy. Sytuacja wyjątkowa, ale to, że ludzie muszą zakładać gumiaki, żeby wyjść z domu, to już nie wyjątek, a codzienność.
Lekcja czytania z Tygodnikiem Powszechnym, ale także spotkanie dotyczące pracy pisarza połączone z prezentacją sylwetki ks. Józefa Tischnera, to program jaki został przygotowany dla piotrkowskiej młodzieży przez Wojciecha Bonowicza – poetę, publicystę, dziennikarza.
Piotrkowscy radni chcą skrócić ciszę nocną. Ma to rozwiązać problemy, z którymi borykają się właściciele restauracji i pubów zlokalizowanych na Starym Mieście.
Kreatywny Dzień Kobiet w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim stał się już tradycją. Gośćmi spotkania będą jak zawsze członkinie Piotrkowskiego Koła Gospodyń Miejskich.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję spotkać się z Wojciechem Bonowiczem - poetą, publicystą, dziennikarzem.
Osadzeni w piotrkowskim więzieniu uczestniczą w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki. To efekt współpracy pomiędzy Aresztem Śledczym i Miejską Biblioteką Publiczną. Jest to trzeci klub prowadzony przez piotrkowską książnicę, jednak ten przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla więźniów. Na dodatek to pierwsza tego typu inicjatywa w województwie łódzkim.
Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na spotkanie ze znaną blogerką, Anną Legenzą, czyli Niebałaganką.
Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros kupił dla mieszkańców gminy opaski odblaskowe.