Bezrobocie rośnie. Jedną z metod walki z tym zjawiskiem są tzw. Prace Społecznie Użyteczne, polegające na wykonywaniu drobnych prac na rzecz instytucji publicznych. Prace są finansowane przez Urzędy Pracy i lokalne samorządy.
Stopa bezrobocia dla powiatu bełchatowskiego na koniec grudnia 2012 r. wyniosła 12,9%. W porównaniu ze stanem z końca grudnia 2011 roku jej wartość zwiększyła się o 1% (grudzień 2011 - 11,9%).
Rośnie liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie. - Dynamika wzrostu jest szczególnie zauważalna gdy porównamy rok do roku- mówi Henryka Gawrońska dyrektor piotrkowskiego PUP-u.
Niemal 85% firm w Polsce które w latach 2008 - 2011 otrzymały z urzędu pracy dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej funkcjonowało dłużej niż przepisowy rok. Podobny wskaźnik utrzymuje się w Piotrkowie.
Wszyscy narzekają, że bezrobocie wciąż rośnie, tymczasem metody walki z nim nie do końca są wykorzystywane.
Bezrobocie w powiecie piotrkowskim może już niedługo przekroczyć 13 procent. Aktualnie utrzymuje się ono na poziomie 12,7%.
Jakie czynniki kształtują rynek pracy w powiecie piotrkowskim? Jaką rolę pełni urząd pracy na lokalnym rynku? M.in. te zagadnienia poruszane są na konferencji "Piotrkowski rynek pracy dziś i jutro. - Chcemy wspólnie działać z różnymi instytucjami, żeby zmniejszyć poziom bezrobocia - mówi Henryka Gawrońska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Prawie 200 osób z terenu Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego założyło w tym roku firmy, korzystając z dofinansowania Powiatowego Urzędu Pracy.
Ponad 12 milionów złotych przeznaczy w przyszłym roku Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie na aktywizację bezrobotnych. To o prawie 4 miliony więcej niż w tym roku.
W poniedziałek w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piotrkowie zarejestrowały się 42 (!) osoby. Co się dzieje na naszym rynku pracy?