Bełchatów na przestrzeni dziesięcioleci dał nam energię elektryczną i zatrudnienie. W zamian odebrał zdrowie, zniszczył klimat i rolnictwo. Za pięć lat wydobycie węgla zostanie ograniczone z 34,8 mln ton (2020 r.) do 8,4 mln ton (2030 r.). To koniec Bełchatowa jaki znamy.
Święta to okres wzmożonego ruchu na drogach, gdy wiele osób wyrusza w podróże, by odwiedzić bliskich. W tym czasie szczególnie ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Oto kilka zasad, które pomogą Ci dotrzeć do celu bezpiecznie i spokojnie.
Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Bogdanowie w gminie Wola Krzysztoporska protestują przeciwko - jak mówią: zamiarowi likwidacji placówki, do której uczęszczają ich dzieci. Podczas czwartkowego (19.12.2024) spotkania z władzami gminy przedstawili argumenty przeciwko zamknięciu szkoły. Wójt Roman Drozdek tłumaczył, że zrobi wszystko, aby szkołę utrzymać.
Supernowoczesny robot chirurgiczny Da Vinci trafił do szpitala wojewódzkiego w Bełchatowie. Nie tylko wspomaga pracę lekarzy w wykonywaniu zabiegów urologicznych, ale też pozwala pacjentom na szybsze dochodzenie do zdrowia po operacji. To kolejny krok w kierunku zwiększenia roli najnowszych technologii w bełchatowskim szpitalu, który ma się stać Centrum Robotycznym.
Choć się nie spodziewała, to zasłużyła. Marta Bojanowska zgłoszona przez „Krwiodzielnego Dawcę” została wolontariuszem roku w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim za 2024 rok. Otrzymała też nagrodę specjalną od prezydenta Juliusza Wiernickiego. Wolontariuszem publiczności została natomiast Edyta Duda zgłoszona przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Tętniące Dobro”.
W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia przyspiesza, a stres i zanieczyszczenia środowiska negatywnie wpływają na naszą skórę, coraz więcej osób poszukuje skutecznych i bezpiecznych metod jej odmładzania. Medycyna estetyczna oferuje wiele rozwiązań, jednak nie wszystkie są naturalne i wolne od ryzyka powikłań. Terapia osoczem bogatopłytkowym, znana również jako PRP (Platelet-Rich Plasma), to innowacyjna metoda, która wykorzystuje potencjał regeneracyjny własnej krwi pacjenta. Dzięki temu możliwe jest stymulowanie procesów naprawczych skóry w sposób zgodny z naturalnymi mechanizmami organizmu. Czym dokładnie jest osocze bogatopłytkowe i dlaczego warto zainteresować się tą formą odmładzania skóry?
Ruszył jarmark bożonarodzeniowy na Rynku Trybunalskim w Piotrkowie Trybunalskim. To wyjątkowe wydarzenie świąteczne przyciąga mieszkańców miasta i regionu, oferując mnóstwo atrakcji, w tym produkty rękodzielnicze oraz różne przysmaki.
Już 15 grudnia Rynek Trybunalski zamieni się w świąteczne miasteczko. W ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, które pozwolą w pełni poczuć magię nadchodzących świąt.
60 stoisk z rękodziełem i produktami regionalnymi, gra terenowa, pokaz sprzętu strażackiego, świąteczne morsowanie, teatr ognia, występy artystyczne i święty Mikołaj, który przyleciał helikopterem. To wszystko na Podklasztorzu w Sulejowie. Impreza cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców regionu.
Działacze Konfederacji przynieśli w piątek przed piotrkowskie Biuro Poselskie Bogusława Wołoszańskiego z KO symboliczne rózgi od Sławomira Mentzena. Przedstawili pięć punktów za które te rózgi się należą.