Urząd Gminy przypomina o możliwości uzyskania pomocy psychoterapeutycznej w formie konsultacji i porad telefonicznych i podaje kontakt, gdzie można zgłaszać sprawy osób uzależnionych od alkoholu.
Najpierw nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia, potem policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym dwie osoby wracały z grilla u znajomych. O jednym i drugim przypadku powiadomiono służby sanitarne, w celu nałożenia kary za złamanie obostrzeń związanych z koronawirusem. Zdarzenia miały miejsce w Radomsku i na terenie powiatu radomszczańskiego.
1300 litrów wysokoprocentowego alkoholu zabezpieczonego podczas policyjnych działań, przekazali mundurowi z Tomaszowa Mazowieckiego i pracownicy Urzędu Skarbowego do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, który jest jednym z pięciu szpitali zakaźnych w województwie łódzkim. Alkohol posłuży do wytworzenia płynu odkażającego i wesprze codzienną walkę lekarzy i pielęgniarek z koronawirusem.
25-latek powybijał młotkiem szyby w zaparkowanych samochodach. Mężczyzna był nietrzeźwy. Zdarzenie miało miejsce na ul. Granicznej w Tomaszowie.
Między dwoma mężczyznami doszło do awantury. W efekcie jeden ugodził drugiego nożem. 19-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego z obrażeniami klatki piersiowej trafił do szpitala. 57-letni sprawca dostał zarzut usiłowania zabójstwa, został już aresztowany.
Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa przekazała 4 tys. litrów alkoholu do czterech szpitali. Alkohol pochodzi z nielegalnego obrotu, wobec którego zapadło orzeczenie o przepadku na rzecz Skarbu Państwa.
Troje mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, mimo że obowiązuje całkowity zakaz gromadzenia, spotkało się na zakrapianej alkoholem imprezie. Wcześniej trio odwiedziło bankomat i sklep monopolowy. Impreza zakończyła się awanturą i interwencją policji. Dwie osoby za złamanie zakazu ukarano mandatami po 500 zł. Trzecia z osób została pouczona, bo jako jedyna zrozumiała swój błąd.
Pijany, z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów, spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Samochód porzucił w lesie. Kierowcę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, zatrzymał po służbie naczelnik bełchatowskiej drogówki.
Rowerzysta z ponad 3 promilami, motocyklista „pod wpływem” i pijana piesza, która wtargnęła na jezdnię, byli sprawcami wypadków, do których doszło na drogach Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego.
Leczenie alkoholizmu odbywa się dziś często w komfortowych warunkach, które zapewniają odpowiednio przystosowane do tego typu terapii ośrodki nierzadko usytuowane w malowniczych miejscach, a przede wszystkim zatrudniające prawdziwych fachowców od terapii odwykowej.