W Ministerstwie Zdrowia zainaugurowano ogólnopolską kampanię edukacyjną „Powstrzymaj pijanego kierowcę”. Podczas konferencji prasowej dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podkreślił, że adresatami akcji są świadkowie jazdy pod wpływem alkoholu.
28 kwietnia o godzinie 11.00 dyżurny tomaszowskiej komendy został poinformowany przez pracownika socjalnego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia o przyjęciu na oddział ginekologiczno-położniczy 26-letniej pacjentki w 27 tygodniu ciąży. Ciężarna była pod wpływem alkoholu.
Na podwórku, w bramie, przed blokiem - w tych miejscach za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym nikt nas (teoretycznie) ukarać nie może. Gdzie tak naprawdę można pić, a gdzie nie?
29-letni pieszy został ranny w wypadku, do jakiego doszło w czwartek na ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie.
17 kwietnia po godzinie 18.20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim uzyskali informację, że w mieszkaniu na jednym z osiedli, opiekę nad dzieckiem sprawują pijani rodzice.
Prawie 3 promile miała 30-letnia kobieta, która opiekowała się trzema synami.
Prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca opla na warszawskich numerach rejestracyjnych, który poruszał się w rejonie giełdy przy ul. Dmowskiego.
Bełchatowscy policjanci prowadzą dochodzenie przeciwko 62-letniemu bełchatowianinowi, który kierował citroenem C2 znajdując się w stanie nietrzeźwości. Pijanego kierowcę ujęła załoga karetki pogotowia.
Od 1,3 do 2,5 promila alkoholu wydmuchali w policyjny alkotest pijani rodzice, którzy w takim stanie opiekowali się swoimi dziećmi.
Ponad 3 promile alkoholu miała kobieta opiekująca się swoim 10-letnim synem.