Policjanci z Sezonowej Komórki Specjalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie po raz kolejny uratowali dwie osoby na wodach Zalewu Sulejowskiego.
Poduszkowiec "fruwał" po wodzie, WOPR-owcy pokazywali jak ratować tonących, dzieci skakały po dmuchanym zamku i nawet prezydent miasta Krzysztof Chojniak zamoczył nogi. O godz. 10.00 rozpoczęła się impreza inaugurująca lato na "Słoneczku".
Już dziś będzie można popływać w miejskim kąpielisku "Słoneczko". Otwarcie akwenu uświetni festyn sportowo-rekreacyjny, który rozpocznie się o godz. 10.00.
Wakacje to okres, kiedy młodzi ludzie najczęściej decydują się na ucieczkę z domu. Bywa, że lato „na gigancie” spędzają już nawet dzieci poniżej 10 roku życia. Kiedy wielu rodziców przeżywa niewyobrażalną tragedię związaną z ucieczką swojego dziecka, policjanci robią wszystko, by je odnaleźć.
Dzisiaj w Mzurkach po raz czwarty odbędzie się przegląd pieśni i tańców ludowych.
Największym wynalazcą był ten , kto wynalazł wakacje.
Znowu będą protestować w Rokicinach przeciwko wiatrakom.
Prawie 650 kg monet zebrały dzieci i młodzież z 34 placówek oświatowych z powiatu piotrkowskiego, biorąc udział w dziesiątej edycji akcji PCK “Gorączka złota”. Dzięki nim co najmniej czworo dzieci z Piotrkowa pojedzie na wymarzone wakacje. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpiło w Starostwie Powiatowym. Podczas spotkania udzielano pierwszej pomocy dziewczynie, która uszkodziła sobie dłoń, wbijając w nią ołówek.
Piątek 17 czerwca to doskonały moment aby pomyśleć o wakacjach! Galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall Piotrków Trybunalski zaprasza właśnie w ten dzień na Gorącą Noc Wyprzedaży z rabatami sięgającymi 70%!
To będzie najdłuższa tego typu trasa w Europie. Łącznie szlak będzie miał 1817 km. Obecnie na ukończeniu jest już odcinek o długości 400 km, który wiedzie od Uniejowa w kierunku południowym, a będzie zahaczał o Bogusławice.