Już we wtorek, 30 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie odbędzie się premiera książki „Piotrkowskie judaika. Przewodnik” autorstwa Daniela Warzochy. Wydawcą publikacji jest oficyna Księży Młyn Dom Wydawniczy z Łodzi.
Ludmiła jest drobna, filigranowa, zadbana, ma piękną twarz. W Piotrkowie mieszka od roku. Na Ukrainie była weterynarzem, u nas pracuje w magazynach. Mówi, że to bardzo ciężka, fizyczna praca, marzy, by znów leczyć zwierzęta. Jak podoba jej się w naszym mieście? - Jest spokojnie, wiem, że jutro wszystko będzie dobrze – mówi Ukrainka.
Bella, błyskotliwa, piękna i niezależna młoda kobieta, szukając zaginionego ojca, trafia do ponurego zamku… "Piękna
i Bestia" - fabularna adaptacja klasycznej animacji Disneya, zachwyca Widzów na całym świecie. Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza na premierowe seanse tego bajkowego filmu już od najbliższego piątku, 17 marca!
Od poniedziałku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie – czyli na popularnej Piomie - goszczą studenci z Ghany i Indii. W ramach międzynarodowego programu PEACE CROSS CULTURAL UNDERSTANDING we współpracy z organizacją AIESEC wolontariusze spędzą w placówce tydzień, prowadząc z młodzieżą nietypowe zajęcia.
27-letni obywatel Ukrainy ukradł kosmetyki, a uciekając ze sklepu, wybił szybę w drzwiach. Sprawcę złapali świadkowie. Do zdarzenia doszło 18 stycznia przy ulicy Krakowskiej w Radomsku.
Złote czasy piotrkowskich neonów przypadają na drugą połowę lat 60. i pierwszą 70. minionego stulecia. Najbardziej efektowne należały do banku PKO, kawiarni „Jubileuszowa”, sklepu „Elektra” czy restauracji „Kujawianka”. Dziś jeden z najstarszych piotrkowskich neonów jest eksponatem w słynnym Muzeum Neonów w Warszawie. Niebawem będzie on zdobił w stolicy jedną z ulic na Pradze-Południe.
W Gimnazjum w Sulejowie odbyło się uroczyste podsumowanie programu „Profilaktyka zakażeń HIV/AIDS” pod patronatem Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piotrkowie.
1 grudnia od 1988 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS jako wyraz troski związany ze światową pandemią. Tego dnia wspomina się ofiary AIDS i solidaryzuje z osobami żyjącymi z wirusem HIV i chorymi na AIDS. Symbolem solidarności jest czerwona wstążeczka.
Rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Wojna hybrydowa na Ukrainie. Wnioski i rekomendacje dla Europy i świata". Spotkanie, skupiające środowisko naukowe i wojskowe, odbywa się w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Przez półtora roku dwukrotnie wzrosła liczba cudzoziemców ubezpieczonych w ZUS w województwie łódzkim. Najwięcej jest Ukraińców.