Piotrkowscy harcerze wędrują po Piotrkowie, roznosząc Światełko Betlejemskie. Trafili też do nas – redakcji Strefy FM, „Tygodnia Trybunalskiego” i portalu epiotrkow.pl.
W czwartek (23 października) o godzinie 11.20 na drodze W726 w okolicy Inowłodza, pracownicy oczyszczający teren budowy drogi ujawnili różnego rodzaju pociski, granaty oraz trotyl.
W piątek, 19 września młodzież Publicznego Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wolborzu uczestniczyła w XXI ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2014”, która w tym roku odbywała się pod hasłem: „Turysto! Szanuj środowisko”.
W Piotrkowie i Bełchatowie odbywa się Ogólnopolska Sesja Naukowa Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy. Pierwszym prelegentem był prof. Marek Dutkiewicz z piotrkowskiej filii UJK. Sesja potrwa do niedzieli.
70% elewacji budynków otrzymało nowe „umaszczenie” w stalowo-szarej kolorystyce. Z wieży ciśnień przy Pekinie zdjęto dach, by ustawić na niej działko przeciwlotnicze. Wieżę ciśnień przy dworcu kolejowym również uzbrojono, w cekaem...
- Myślę, że nauczyciele już są przygotowani do rozpoczęcia roku szkolnego. Zmian programowych i organizacyjnych będzie sporo. Zmiany są konieczne i należy je wprowadzać. Uważam jednak, że przyjęty w Polsce system nie pozwala na to, abyśmy płynnie i rzeczowo mogli do tych zmian podejść. W wielu krajach reformy przygotowuje się wiele lat, przygotowuje się programy pilotażowe i wprowadza się je powoli. A my nadal pracujemy na "żywym materiale". Przykładem może być wprowadzenie darmowego podręcznika - mówiła na antenie Strefy FM Ewa Ziółkowska, radna Rady Miasta Piotrkowa, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Piotrkowie.
W pierwszych tygodniach I wojny światowej Piotrków przechodził z rąk do rąk. Rosjanie żebrali o żywność, Austriacy nie ustawali w bojach o miasto, a Niemcy grozili całkowitym spaleniem Piotrkowa, jeśli nie otrzymają ogromnej kontrybucji.
Choć w wakacje właściwie nie wypada mówić o szkole, warto jednak przypomnieć, że w niektórych placówkach nie będzie to całkiem “ogórkowy” sezon. Niektórzy dyrektorzy będą się bowiem musieli spakować, inni przygotować do pełnienia nowej funkcji.
Od kilku dni władze Radomska głowiły się, co zrobić z nietypową przeszkodą, na którą natrafiono podczas budowy ronda u zbiegu ulic Targowej i Krakowskiej. Odkopano tam bowiem zaporę przeciwczołgową z okresu II wojny światowej. Już wiadomo, że znalezisko nie zakłóci ciągłości prac. Zdaniem kierownika Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi nie ma przeciwwskazań do usunięcia przeszkody.
To była największa egzekucja w regionie. 70 lat temu w Pieńkach Karlińskich hitlerowcy zamordowali 52 osoby.