TERAZ6°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Umiarkowana
reklama

Zmiany na drodze krajowej nr 12

S.Fiszer
Sara Fiszer wt., 15 stycznia 2019 11:13
W tym roku wzdłuż drogi Piotrków - Sulejów powstanie nie tylko 7-kilometrowa droga rowerowa. Jak poinformowała nas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przebudowane zostanie również skrzyżowanie w Poniatowie. Poza tym w Przygłowie, Włodzimierzowie i Sulejowie powstanie 9 zatok autobusowych.
Zdjęcie
Autor: fot.archiwum epiotrkow.pl

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Znamy już plany łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na najbliższy rok. Poza wielkimi inwestycjami związanymi z budową autostrady A1, prace zostaną również skierowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach krajowych, w tym również na DK 12. 

 

Między Piotrkowem Trybunalskim i Przygłowem na odcinku ok. 7 km powstanie droga rowerowa. Oprócz tego w Poniatowie przebudowane zostanie skrzyżowanie, aby poprawić jego przepustowość. Wyznaczone zostaną pasy dla skręcających w lewo oraz nowa sygnalizacja. W Sulejowie, Przygłowie i Włodzimierzowie wybudowanych zostanie 9 zatok autobusowych. 

 

reklama

Komentarze 30

~sulejowianka (gość)

18.01.2019 16:42

Czy Panowie z" Generalnej" mają rowery?Będą nimi jeżdzili od Piotrkowa do Przygłowa i z powrotem?Dla kogo ta ścieżka?Bo nie dla mieszkańców gminy,bo oni mają piękniejsze tereny do jazdy na rowerze,bezpieczniejsze i ze zdrowszym powietrzem.Gratuluję "idiotycznego"pomysłu.


~miłośniczka jazdy na rowerze (gość)

18.01.2019 16:25

Wybudowanie ścieżki rowerowej wzdłuż S12 to najgłupszy pomysł urzędników "zza" biurka."Generalna" jest właścicielem terenu po kolejce i nie wie co z nim zrobić,więc jakiś" mądry" urzędnik wymyślił ścieżkę rowerową.Po co i dla kogo?Jaka to będzie rekreacja,jeśli podczas jazdy będziemy wdychać spaliny z tysięcy samochodów i słuchać tego strasznego szumu aut.Przecież to jest marnowanie naszych /podatników/ pieniędzy i robota głupiego -robić żeby robić,a jaki to ma sens ?


~gość (gość)

18.01.2019 09:37

A ja ujme to tak każde usprawnienie to dobry pomysł ale i tak nie zastąpi wszystkiego


~sulejowianka (gość)

17.01.2019 01:47

Przystanek na Polance to ewenement w skali światowej.Minibus musi przejechać na drugą stronę jezdni,żeby się zatrzymał i zabrał ludzi jadących do Piotrkowa,a póżniej stoi i czeka,aż się ktoś nad nim ulituje i wróci na swój pas.Cud, że tam nigdy nie było wypadku,bo często włączają się do ruchu "na chama",bo inaczej by nie wyjechali.


~RG (gość)

16.01.2019 07:43

Ciągle łatamy, dla tego połączenia nie widzę innego połączenia jak wybudowanie nowej trasy omijającej Poniatów, Przygłów i Sulejów.


reklama

Dla Ciebie

6°C

Pogoda

Kontakt

Radio