TERAZ19°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Zbierali podpisy dla "Dobrej emerytury"

M.Jaron
M.Jaron pt., 22 kwietnia 2016 13:12
Możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach pracy na etacie, na umowie zleceniu oraz w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej czy ustalenie wysokości emerytury proporcjonalnie do ilości przepracowanych lat - w całej Polsce, w tym także w Piotrkowie, trwa akcja zbierania podpisów pod projektem "Dobra emerytura".

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Od środy w województwie łódzkim prezes PSL Władysław Kosiniak - Kamysz, wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak, poseł Paweł Bejda zbierają podpisy popierające obywatelski projekt ustawy zakładający zmiany w emeryturach i rentach.

 

Na piotrkowskich ulicach wspierali ich lokalni działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego i Forum Młodych Ludowców.

 

- Odbiór ze strony piotrkowian był bardzo pozytywny, widać że jest duże zainteresowanie tematem, wśród osób, które dopiero będą korzystać z nowych rozwiązań. Powinniśmy temat nagłaśniać i rozpowszechniać, tak by jak najwięcej osób pochyliło się nad projektem i z nim zapoznało - podkreśla Krystyna Czechowska, Radna Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, która zbierała podpisy.

Według nieoficjalnych informacji w samym Piotrkowie udało się zabrać około tysiąca podpisów. Aby grupa obywateli mogła wystąpić z inicjatywą ustawodawczą, wymagane jest przynajmniej 100 tysięcy.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 19

    ~Stasiu (gość)

    24.04.2016 19:45

    A ja tam lubię mój PSL.


    ~dfgddf (gość)

    24.04.2016 08:01

    jestem za:
    emerytura dla wszystkich po 40 latach (w tym kobiety, bo przecież równouprawnienie) wypracowana uczciwie
    a jak na razie, to wszystkie pieniądze odkładane przez mnie na emeryturę idą na obecnych emerytów, więc nie dostanę nic


    ~klient zus (gość)

    23.04.2016 23:01

    Niech biorą tak jak ci z ZUS czyli tyle ile sobie uskaladal iw krusczyli kapitał podzielony przez lata przebywania na emeryturze wszyscy są równi wobec prawa a nie żartować na reszcie Polaków uczciwie płacących haracz w zus to jest wlaśnie prawo i sprawiedliwość


    ~piotrkowianin (gość)

    23.04.2016 17:35

    Otóż chodzi o to ze mieszkańcy Piotrkowa nie życzą sobie PSL w mieście dotarło! Niech się wsią zajmujący basta


    ~obserwator (gość)

    23.04.2016 09:58

    Czegos nie rozumiem. W Piotrkowie w samorządowych wygrywa ugrupowanie Razem dla Piotrkowa, a ich działaczy nie widac w ogóle, to samo tyczy się parlamentarnych wyborow-wygrywa PiS ale oni tez nic w tym mieście nie robią. Ale tych ludzi (to chyba PSL?) widzę chyba z trzeci raz na epiotrkowie w ciagu polroku, a wszyscy krytykują. Czemu oni cos starają się zrobić w mieście,a ci których to miasto popiera, nie robią nic. Nie rozumiem!



    reklama

    Dla Ciebie

    19°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio