TERAZ-1°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Wielkanocne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich w Sulejowie, już w najbliższy piątek

E.Matyja
Emilia Matyja czw., 3 kwietnia 2025 08:33

W piątek (04.04) w Sulejowie odbędzie się spotkanie w ramach projektu "Łódzkie: odkryj smak regionu- rolnictwo, kultura, tradycja" w celu zintegrowania środowisk gospodyń wiejskich. Już ponad 30 Kół Gospodyń Wiejskich z północnej części Łódzkiego wzięło udział w konferencji połączonej z warsztatami „Wielkanoc z KGW”. To pierwsze z trzyczęściowego cyklu spotkań integracyjnych organizowanych w województwie przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.

Zdjęcie
Autor: fot. freepik

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Najważniejsze informacje

  • Spotkanie "Wielkanoc z KGW" ma na celu integrację środowiska gospodyń wiejskich i promocję lokalnego dziedzictwa kulturowego.
  • Partnerami organizatora są: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
  • Podczas spotkania w Sulejowie uczestniczki wezmą udział w wykładach na temat wsparcia dla KGW z budżetu województwa oraz tradycji wielkanocnych.

Głównym celem jest integracja środowiska gospodyń wiejskich oraz promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Wiele kół powstaje, jest nowych, zależy nam, żeby panie poznały się i współpracowały - podkreśla Iwona Mamzer, specjalista ds. wspólnej polityki rolnej z ŁODR.

Partnerami organizatora są:

  • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, 
  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
  • Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, 
  • Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Podczas spotkania w Bratoszewicach, a także podczas kolejnych w Sulejowie, uczestniczki biorą udział w wykładach m.in. na temat wsparcia dla KGW z budżetu województwa oraz tradycji wielkanocnych. Te ostatnie zostały połączone z warsztatami - w Sulejowie będą to zajęcia polegające na wykonaniu palm wielkanocnych oraz pisanek tradycyjnymi sposobami. 

Ważną częścią konferencji jest także prezentacja poszczególnych KGW, a także szkół rolniczych z województwa.

Łącznie w trzech spotkaniach weźmie udział ponad 100 kół z całego województwa.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 5

    ~Na krzywy ryj (gość)

    03.04.2025 18:25

    Zawsze można załapać na talerzyk jakichs smakołyków. Prawda?



    ~Kochany wnusio (gość)

    03.04.2025 13:13

    Uwielbiam te nadchodzące swieta wielkanocne i łączenie się z Bogiem, a przede wszystkim lubię w babkę pisankami rzucać


    ~Szlachcic (gość)

    03.04.2025 12:39

    Szlachty piotrkowskiej takie spotkanie nie interesują


    ~obieżyświat (gość)

    03.04.2025 12:31

    Na zachodzie jak ludzie chcą się bawić to sami za swoje się organizują. U nas ciągłe dotacje, dofinansowania, wsparcia itp. słownictwo na koszt wszystkich. Znałem kiedyś jednego adwokata w jednym z krajów zachodu ten za swoje w ramach zabawy kupił sobie przyczepę i jeździł po jarmarkach, festynach, zlotach i serwował ser raclet zapiekany na kanapce. My niestety jesteśmy wschodem i wschodem zostaniemy w podejściu do finansów publicznych.


    reklama

    Dla Ciebie

    -1°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio