- Pozostałą część kosztów budowy oraz koszty dokumentacji projektowej, nadzoru inwestorskiego i inwentaryzacji powykonawczej weźmie na siebie miasto. Wysokość takiego dofinansowania sięgnąć może nawet 3 tys. zł. Z dotacji może skorzystać każdy piotrkowianin. Wystarczą cztery proste kroki: złożenie wniosku do Urzędu Miasta do 31 sierpnia, podpisanie umowy na wypłatę dotacji, wpłacenie wkładu własnego, podpisanie do końca roku umowy ze spółką Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja na odbiór ścieków – informuje Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28.
Komentarze 20
27.08.2015 21:34
,,konkurs wnioskowy,, mial byc rozstrzygniety do 31 maja ....chetnych widocznie brakuje.
25.08.2015 20:35
radzę pamiętać, że miasto w okresie 3 lat od wybudowania wystąpi do mieszkańców również o uiszczenie opłaty adiacenckiej.., potrzebna jest miastu kasa.
25.08.2015 17:57
Misto chce zarabiac na ściekach a szuka pieniedzy u ludzi to kpina .przyłącze winno byc za darmo tak jak podłączenie wody do posesji .Ludzie dajcie kase bo my działalnośc gospodarczą chcemy prowadzić to mnie państwo też niech da kase to założę firme jednak w ta strone to nie działa ale odwrotnie tak .Ludzie nie dajcie sie wpuszczac w maliny i nie płacic za przyłącze jak chce miasto
25.08.2015 16:53
Najwyższy czas położyć kres burdelowi w Piotrkowie, który od ośmiu lat tworzy K.Ch. i jego kompani. Najwyższy czas obudzić się z letargu, zmobilizować armaty, pójść pod Grota-Roweckiego i niech "prezydent", który twierdzi, że Piotrków to miasto mlekiem i miodem płynące, wreszcie wyjdzie do ludzi i zacznie rozmawiać o problemach (bezrobocie, szokujące podatki, niezrealizowane obietnice wyborcze, itp.). Naprawdę, Matusewicz jaki był, taki był, ale takiego potwora, jakiego teraz mamy, jeszcze Piotrków nie miał od 1989 r.
25.08.2015 16:49
Poprosze władze miasta o wytłumaczenie, a mianowicie jak to jest, że najpierw się wykrzykuje ile to unia dała pieniędzy a potem skrobie się jeszcze mieszkańców, jakim prawem to zakazuje się razem z wielkim projektem budowy kanalizacji podłączania pod nią mieszkańców? Przecież po to się buduje tę kanalizację aby jak najwięcej osób z niej korzystało, dzięki temu ścieki będą mogły być tańsze.
Proszę także szanowne władze miasta o wytłumaczenie jak to jest, że zostały wybudowane nitki kanalizacji w szczerych polach, czy tez jak to jest w tej chwili przy ulicy Zawodzie - do jednego budynku?! Z kolei tam gdzie jest dużo domów, nie ma kanalizacji( i nawet nie ma na nią planów) i zmusza się ludzi do bezodpływowych zbiorników, czyli szamb aby płacili dwukrotnie więcej za ścieki.
Czy to nie jest celowe działanie na niekorzyść mieszkańców? A może to jest po to aby potem krzyczeć jaki to jestem głupi mieszkaniec i wolę płacić za ścieki 20zł/m3, aniżeli podłączyć się do kanalizacji.
Z całego tego wielkiego projektu wyjdzie jedna wielka lipa, ponieważ mieszkańcy tego miasta nie szastaja pieniędzmi i nawet na tę śmieszna dotację się nie rzucą, tylko będą woleli jak najwięcej oszczędzać wodę. aby produkować jak najmniej ścieków. I na nic sie zdadzą te kontrole szamb, bo i tak większość tych ścieków ląduje w najbliższych rowach melioracyjnych w godzinach nocnych, czy też po prostu w grunt.