TERAZ4°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Tężnia już prawie gotowa

P.Kwiatkowski
Paweł Kwiatkowski niedz., 6 października 2024 17:00
Jeszcze w tym roku będzie gotowa pierwsza w Piotrkowie tężnia solankowa. To inwestycja, która pochodzi z Budżetu Obywatelskiego 2022.

Tężnia solankowa powstaje w parku ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Piotrkowie. Najpierw została wykonana podbudowa, na której stanęła drewniana wiata. W niej znajdują się gałęzie tarniny i brzozy. Specjalne pompy będą po nich rozprowadzać solankę, dzięki czemu w powietrzu będzie unosić się delikatna mgiełka wody bogata w mikroelementy, takie jak: jod, wapń, brom, potas, żelazo, sód i magnez.

 

Do obiektu zostały doprowadzone przyłącza wodociągowe oraz instalacja elektryczna. W ramach tego zadania zostaną zainstalowane także elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne, stojaki rowerowe oraz zagospodarowane tereny zielone. Dodatkowo nad całym obszarem przez całą dobę będzie czuwał monitoring.

Podsumowanie

    Komentarze 39

    reklama

    Dla Ciebie

    4°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio