TERAZ 6°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Umiarkowana
reklama

Śpiewali po angielsku, włosku, niemiecku...

A.Stańczyk
Aleksandra Stańczyk niedz., 10 maja 2015 10:13
Na dziedzińcu MOK-u w Piotrkowie odbył się w piątek XII Międzygimnazjalny Festiwal Piosenki Europejskiej Eurojedynka 2015.

Na scenie wystąpiło 23 solistów, 2 duety wokalne i 3 zespoły. Byli to reprezentanci 15 szkół. Zaprezentowali się w tym roku uczniowie z gimnazjów w Moszczenicy, Gomulinie, Wolborzu, Szydłowie, Rozprzy, Niechcicach, Przygłowie oraz z piotrkowskich gimnazjów. Rywalizowali też szóstoklasiści z SP16, SP13, SP 8 oraz Woli Krzysztoporskiej. Młodzież śpiewała piosenki brytyjskie, włoskie, niemieckie, francuskie oraz te spoza Europy.


Profesjonalne jury przyznało dwie pierwsze nagrody dla solistki Marty Koszackiej z Gimnazjum nr 4 i duetu wokalnego Klaudia Leszto i Elwira Dudek z Przygłowa oraz dwa II miejsca dla Olgi Piasty z Gomulina i duetu wokalnego Daniel Wochyń i Julia Kafar też z Gimnazjum nr 4. III miejsce wyśpiewała Emilia Sobala z Gimnazjum w Moszczenicy. Jury przyznało również kilka wyróżnień.

 

Organizatorami konkursu było Gimnazjum nr 1 oraz MOK. Festiwal został włączony w tym roku w obchody Dnia Europy przez Stowarzyszenie Eurocentrum w Piotrkowie.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    6°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio