TERAZ 4°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Rozpoczęła się rozbiórka kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 23a. Prace potrwają kilka dni

Zgodnie z zapowiedziami, w czwartek, 29 maja rozpoczęły się prace rozbiórkowe starej kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 23a w Piotrkowie Trybunalskim. Teren został zabezpieczony, a na miejscu pracują ekipy budowlane.

Najważniejsze informacje

  • Rozpoczęła się rozbiórka opuszczonej kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 23a w Piotrkowie Trybunalskim.
  • Kamienica była opuszczona od lat i doszło w niej do pożaru w lutym 2009 roku.
  • W związku z pracami rozbiórkowymi zmieniona została organizacja ruchu w okolicy.
  • Prace rozbiórkowe potrwają do soboty, 31 maja.
  • Ewakuowano pięć osób ze spalonej kamienicy przed przybyciem straży pożarnej.

W związku z prowadzonymi robotami obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Dla bezpieczeństwa kierowców i pracowników, oba pasy jezdni w rejonie rozbiórki zostały zwężone. Przejazd w obu kierunkach jest możliwy, jednak utrudniony.

Przypomnijmy, że kamienica przy Wojska Polskiego 23a od lat była opuszczona. W lutym 2009 roku doszło tam do rozległego pożaru. W budynku znajdowało się wówczas pięć osób, które na szczęście zdołały opuścić kamienicę jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Przyczyną pożaru było podpalenie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Moje zdanie jest takie, że i tak nie byłoby sensu tego remontować, ale tak jak tutaj jest taki program Stare Nowe Miasto, coś takiego. To powinno być odbudowywane to stare miasto, żebyśmy nie tracili historii, tylko że nowe fundamenty, nowy mur o tym samym jakby wyglądzie wybudowany. Owszem, w środku można go zmienić, byleby zewnętrzna struktura była zachowana, żeby po prostu zachować tę historię - mówił pan Marek, jeden z przechodniów.

No, bo teraz mam pani tutaj klasyczny przykład. Tam mamy stare miasto, tu wklejone, jest to ul. Zamurowa 2, jakiś bloczek, no to nie wiadomo czy to jest bloczek komunistyczny, czy to jakiś tam, nie wiadomo co to jest. Ani to historyczne, ani to nowoczesne. - dodaje.

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie.

Prace potrwają do soboty, 31 maja.

Zobacz wideo z prac rozbiórkowych:

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 18

    reklama

    Dla Ciebie

    4°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio