TERAZ10°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Rolniku, zabezpiecz swoje gospodarstwo przed suszą

Ł.Michalczyk
Łukasz Michalczyk wt., 3 marca 2020 11:15
Rolnicy mogą ubiegać się o dotację na inwestycje, pomagające w nawadnianiu gospodarstwa rolnego. Przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęcają do zabezpieczenia swoich gospodarstw przed suszą. Trwa druga tura naboru wniosków w tej sprawie.
Zdjęcie
Autor: fot.: pixabay

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

O tym jak pozyskać dotację i kto może się o nią ubiegać, rozmawialiśmy z Kamilem Kowalskim, kierownikiem Biura Wsparcia Inwestycyjnego łódzkiego oddziału Agencji Restrukturyzacji. - Osoby zainteresowane pozyskaniem pieniędzy mogą przygotować się do składania dokumentów. Bardzo ważne jest, by ta dokumentacja była kompletna w momencie składania wniosku. W szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na dokumenty wymagane przepisami prawa wodnego i prawa budowlanego. Limit środków przysługujący wnioskodawcy w ramach tego działania to maksymalnie 100 tysięcy złotych. Po podpisaniu umowy następuje realizacja inwestycji. Na złożony wniosek o płatność następuje wypłata pieniędzy. Można je przeznaczyć na budowę podziemnych lub powierzchniowych ujęć wody, takich jak studnie głębinowe czy zbiorniki do gromadzenia wody. Można budować też wszelkiego rodzaju instalacje do rozprowadzania wody do działek rolnych. Wśród nich są np. instalacje kroplujące, deszczownie czy rurociągi przesyłowe. 


W 2020 roku zaplanowane są trzy nabory wniosków. Obecny zakończy się 20 kwietnia. Dokumenty można składać w oddziałach regionalnych ARiMR oraz za pośrednictwem biur powiatowych. Informacje na temat sposobu pozyskiwania dotacji na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego znajdziecie na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 11

    ~gość (gość)

    04.03.2020 08:10

    I tam się skończy woda i co ?
    Nagminnie wszyscy będą to na pewno braknie.


    ~gość (gość)

    03.03.2020 20:58

    O tak Polskie produkty są bez chemi, wszystko za graniczne nawożone chemia a w Polsce wszystko naturalne. Rolnicy kupują co rok tonami nawozu by mieć dużo plonów, bo bez nawozu nic by nie bylo. Ja kupuje tam gdzie taniej i nue czuje różnicy między marchewką z Niemiec czy z Polski.



    ~gość (gość)

    03.03.2020 15:21

    ok ja też uprawia kwiaty na balkonie wiec gdzie moje pieniądze



    ~boareto (gość)

    03.03.2020 12:33

    Dam komuś grubego węża w razie suszy. Dobrze leje i ma rączkę z gumy.


    ~wyborca (gość)

    03.03.2020 12:26

    Kolejny wysyp urzędniczej głupoty bo zamiast rozdawać kasę spojrzeli by w niebo jak opryskują systematycznie bo stąd te wariacje pogodowe mamy


    reklama

    Dla Ciebie

    10°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio