TERAZ20°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Robert Telus nowym ministrem rolnictwa

K.Rudzki
Krzysztof Rudzki czw., 6 kwietnia 2023 11:51
Medialne informacje na temat powołania posła Prawa i Sprawiedliwości Roberta Telusa na stanowisko ministra rolnictwa znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. O tym, że poseł naszego okręgu zostanie nowym ministrem, poinformował w czwartkowy poranek prezydent Andrzej Duda.
Zdjęcie
Autor: Fot. Aleksander Zieliński/Kancelaria Sejmu

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Informacje na ten temat pojawiają się już od kilku dni, choć dopiero w czwartek ktoś z władz je oficjalnie potwierdził. Podczas wywiadu w radiowej Trójce prezydent Andrzej Duda poinformował, że jeszcze w środę powoła dwóch nowych ministrów. Pierwszym z nich jest właśnie Robert Telus, który objął Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Drugim nowym ministrem został Janusz Cieszyński, który przejął Ministerstwo Cyfryzacji. 

Robert Telus na stanowisku ministra zastąpił Henryka Kowalczyka, który w środę podał się do dymisji. Do tej pory poseł Telus był przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa. W Sejmie RP zasiada już czwartą kadencję, jest również członkiem prezydium klubu parlamentarnego PiS.

 

Nowy minister urodził w Opocznie i z tym regionem jest związany. Z zawodu jest rolnikiem, a z wykształcenia inżynierem. Ukończył Wydział Inżynierii Środowiska na Politechnice Krakowskiej. 

 

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 72

    ~Uchachany (gość)

    08.04.2023 10:12

    Suuuuper! Oj jakie szczęście dla nas! Uhhuhu! No teraz to Pan Minister nam różnych spraw pozałatwia!!! Ohohoooo!!!


    ~Maniak (gość)

    07.04.2023 21:39

    Kogo???


    ~Realia (gość)

    07.04.2023 19:10

    Dobry wybór, bo już dogadał się z ministrem, z Ukrainy, w sprawie kontroli zboża wjeżdżającego do Polski i UE. Gdyby to chciano ograniczyć prawnie potrzebna by była zgoda całej UE.



    ~Łukasz Wiączek (gość)

    07.04.2023 15:00

    Chryste Panie jakie dobrodziejstwo....


    ~Pezt (gość)

    07.04.2023 12:25

    Brawo Robert


    reklama

    Dla Ciebie

    20°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio