TERAZ6°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Region: Najważniejsza inwestycja w historii miasta

A.Stańczyk
Aleksandra Stańczyk niedz., 22 kwietnia 2012 09:08
Wzdłuż około 25 kilometrów zelowskich dróg do końca 2013 roku powstanie kanalizacja sanitarna, deszczowa i wodociągowa. Do tego na remontowanych odcinkach powstaną nowe nawierzchnie dróg i chodniki.
Zdjęcie
Autor: fot. JK

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Zakres prac jest zróżnicowany, ale efekt końcowy, biorąc pod uwagę koszty (prawie 43 mln złotych) powinien być bardzo pozytywny. - W tym momencie nie ma u nas ważniejszej inwestycji, właściwie w historii Zelowa nie było ważniejszej. Jest to przede wszystkim przedsięwzięcie najbardziej obciążające – nie ma co tego ukrywać. To ogromne pieniądze. Gros tych środków pochodzi z Unii Europejskiej, a nie są to łatwe pieniądze (dofinansowanie z Unii wyniosło 32 mln złotych – maksymalna kwota, jaką można było uzyskać - przyp. red.). Ponadto rozkopujemy główne arterie Zelowa. Trudno mówić więc, że w tej kwestii nie ma problemów, bo to zdecydowanie utrudnia komunikację. Kiedy jednak inwestycję już zakończymy, Zelów będzie wyglądał zupełnie inaczej – tak jak widać to już na ulicy Sienkiewicza. Całej inwestycji pilnujemy z dużą starannością, bo to dla miasta ogromna szansa. A gdyby nie środki unijne, Zelowa nigdy nie byłoby stać na taką modernizację – mówi Urszula Świerczyńska, burmistrz Zelowa.

 

Władze Zelowa zaznaczają, że mimo olbrzymich kosztów budowy drogi, chcą realizować kolejne zadania. - Przejęłam gminę z ponad 42% zadłużeniem. W zasadzie nie można mieć w tej chwili ambitniejszych planów, kiedy nie ma pieniędzy. Natomiast nie zamierzam na tym kończyć. Przygotowujemy się do przebudowy ciągów wodno-kanalizacyjnych przy ulicy Podleśnej. Zamierzamy też, z pomocą środków unijnych, wybudować pełnowymiarową nowoczesną halę sportową – dodaje burmistrz.

 

Budowa drogi wojewódzkiej nr 484 realizowana jest w ramach projektu “Rozbudowa systemów wodno-kanalizacyjnych w Zelowie i Łobudzicach w Gminie Zelów”. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 - 2013 przy udziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 


Janusz Kaczmarek

reklama

Komentarze 0

reklama

Dla Ciebie

6°C

Pogoda

Kontakt

Radio