TERAZ10°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Radomsko: Strata miejskiej spółki

Gazeta Radomszczańska pon., 4 czerwca 2012 21:31
Blisko 814 tys. zł to strata jaką Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zakończyło rok 2011. Mimo to prezydent Radomska Anna Milczanowska udzieliła władzom spółki absolutorium.
Zdjęcie
Autor: fot. J. Dąbrowska - Gazeta Radomszczańska

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Prezes MPK Krzysztof Nabrdalik zapowiada realizację programu naprawczego, który ma uzdrowić sytuację finansową. Jak tłumaczy strata spowodowana jest m.in. wzrostem cen paliwa, mniejszymi przychodami z biletów oraz wypłaceniem pracownikom należnych nagród pieniężnych.

 

- Sytuacja nie jest ciekawa. Nie chcę się odwoływać do kryzysu, ale wzrastające ceny, głównie paliwa powodują, że odbija się to na sytuacji spółki. Program naprawczy, zmniejszenie tej przynoszonej co roku straty musi potrwać - mówi Krzysztof Nabrdalik, prezes MPK.

 

Jednym z głównych elementów programu naprawczego ma być stworzenie nowego układu komunikacyjnego autobusów, który w założeniu powinien stać się bardziej ekonomiczny.

 

(jd)

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 1

    ~bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb (gość)

    05.06.2012 17:08

    pewnie znowu pojadą po kieszeni pasażerów i podniosą bilety!!!!!!mamy bilety prawie takie drogie jak w Warszawie!MASAKRA!!!!!!!!!!!!


    reklama

    Dla Ciebie

    10°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio