To jedna z największych inwestycji oświatowych w ostatnim czasie w gminie Moszczenica. Samorząd pozyskał blisko 4,7 mln zł dofinansowania na kompleksową termomodernizację Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Gazomi Starej. Dodatkowo placówka zyska nowe boisko wielofunkcyjne.
Na modernizację energetyczną szkoły gmina otrzymała prawie 1,5 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ponad 3,2 mln zł z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego, którym dysponuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Łączna wartość pozyskanego dofinansowania wynosi około 4,7 mln zł.
Myślę, że pozwoli to na gruntowną, kompleksową modernizację energetyczną, co poprawi komfort nauki i pracy, a jednocześnie pozwoli znacząco ograniczyć koszty utrzymania tego obiektu – podkreśla wójt gminy Moszczenica Dariusz Magacz.
To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla szkoły w Gazomi Starej. Gmina otrzymała również blisko 360 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na budowę boiska wielofunkcyjnego przy placówce.
O znaczeniu tych inwestycji mówił podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego marszałek województwa łódzkiego.
To wyjątkowy moment, bo obok świadectw i podsumowania całorocznej pracy uczniów możemy przekazać całej społeczności szkoły bardzo dobre wiadomości. W nowym roku szkolnym uczniowie będą mogli obserwować realizację ważnych inwestycji, które poprawią warunki nauki i rozwoju – powiedział marszałek.
Jak zaznaczył, wsparcie obejmuje zarówno poprawę efektywności energetycznej budynku, jak i rozwój infrastruktury sportowej.
Szkoła zyska nowoczesne boisko, a sam budynek przejdzie kompleksową termomodernizację dzięki środkom z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego. To inwestycje, które będą służyć uczniom, nauczycielom i całej lokalnej społeczności przez wiele lat – podkreślił.
Na zakończenie marszałek pogratulował uczniom, nauczycielom i rodzicom zakończenia roku szkolnego oraz życzył, aby sukcesy edukacyjne szły w parze z rozwojem szkolnej infrastruktury.
Dzięki pozyskanym środkom Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Gazomi Starej przejdzie kompleksową modernizację, która poprawi zarówno warunki nauki, jak i efektywność energetyczną budynku.
Komentarze 0