TERAZ11°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Prawie 100 funkcjonariuszy więcej! W Piotrkowie powstanie Odział Prewencji Policji!

K.Rudzki
Krzysztof Rudzki niedz., 6 marca 2022 15:33
Będzie liczył około 100 funkcjonariuszy, stacjonował w Piotrkowie, ale podlegał pod komendę wojewódzką – od 1 kwietnia (i to nie jest pirma aprillis) w grodzie trybunalskim będzie działał Odział Prewencji Policji.
Zdjęcie
Autor: Fot. opp.lodzka.policja.gov

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Kompania „na starcie” będzie liczyła 94 osoby. Niewykluczone, że w przyszłości znajdzie się w niej więcej funkcjonariuszy, a być może powstanie także druga taka kompania. Policjanci z OPP zajmą dwa piętra budynku przy ul. Szkolnej, ale podlegać będą pod Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.

 

Jak wyjaśnia komendant miejski policji insp. Krzysztof Dąbrowski, większość funkcjonariuszy do nowej kompanii jest już zrekrutowana.

 

Ponad 70 osób zadeklarowało chęć służenia w tej kompanii i są tutaj przewidziane. To są osoby, które do tej pory służy w takim oddziale prewencji w Łodzi, a pochodzą z rejonów Piotrkowa – wyjaśnia komendant Dąbrowski.

Jak się okazuje, taka kompania to nic nadzwyczajnego. Funkcjonują one w miastach wojewódzkich, a w całej Polsce służy tak około 3 tys. policjantów. 

Taka kompania działa m.in. jak karabinierzy we Włoszech. Oddziały działają w zwartych grupach. Wykorzystywane są np. podczas zabezpieczania przejazdów kibiców czy protestów społecznych – wylicza Krzysztof Dąbrowski, podkreślając, że takie zabezpieczenia odbywają się w sposób pokojowy. - Proszę mi wierzyć. Dopóki nie jest łamane prawo, to żadna siła nie będzie użyta – zaznacza piotrkowski komendant.

 Szef miejskiej policji przekonuje także, że powstanie takiej kampanii, to dla Piotrkowa bardzo duża szansa.

Wiele miast chciałoby mieć takie oddziały u siebie. Zostaliśmy wybrani, ponieważ Piotrków to duże miasto. W pierwszej kolejności funkcjonariusze będą wykonywać zadania nakładane przez Komendę Wojewódzką Policji, ale w ramach współpracy będziemy się starali, aby patrole OPP pojawiały się na terenie miasta – dodaje.

 

Komendant Dąbrowski wyjaśnia, że taka kompania ciągle się szkoli, ponieważ funkcjonariusze wchodzący w jej skład, muszą być doskonale przygotowani do służby. W ramach tego szkolenia będą także pełnili służbę patrolową na ulicach miasta.


Zgodnie z zapowiedziami Odział Prewencji Policji ma się w Piotrkowie pojawić 1 kwietnia i będzie to jedyny taki dodatkowy oddział, jaki powstanie w garnizonie łódzkim.

 

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 47

    reklama

    Dla Ciebie

    11°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio