Artykuł sponsorowany
SXO to innowacyjna usługa, która wykorzystuje SEO (czyli pozycjonowanie stron internetowych) oraz UX (budowania doświadczeń użytkownika). Ten pierwszy komponent ma sprawić, że więcej osób odwiedzi Twoją witrynę; drugi, że zostaną na niej dłużej niż kilka sekund. Więcej o SXO przeczytasz na stronie sxo.pl.
W Grupa iCEA efekt ten zostaje osiągnięty w wyniku współpracy dwóch zespołów specjalistów: od ekspertów SEO i web developerów, aż po specjalistów UX, analityków czy wreszcie copywriterów. Anna Witkowska, SEO Specialist z Grupa iCEA dodaje:
Wielu właścicieli biznesów online zastanawia się, jak zwiększyć zyski i przyciągnąć klientów. W każdym przypadku powinniśmy zacząć od zrozumienia potrzeb użytkownika i zastanowienia się czy to, czego szuka, znajdzie w prosty sposób na naszej stronie. Istotna jest także kwestia treści nasyconych słowami kluczowymi, które są wartościowe dla użytkowników i trafiają tematycznie do potencjalnie zainteresowanej grupy odbiorców. Skoro częścią SXO jest doświadczenie, to równie ważnym elementem jest optymalizacja strony internetowej. Dobrze zbudowana witryna pod kątem technicznym to nie wszystko – liczy się przyjazność, intuicyjność oraz wygoda użytkownika.
SEO, czyli Search Engine Optimization, to pozycjonowanie stron internetowych. O co chodzi z tym całym pozycjonowaniem? Wyjaśnijmy to na przykładzie:
Niemalże każdy z nas rozpoczyna aktywność w internecie przez otwieranie przeglądarki. Wpisując w wyszukiwarkę proste hasło, np. sklep obuwniczy Piotrków, roboty Google przedstawiają Ci strony z nim powiązane. Wyników wyszukiwania jest bardzo dużo, rodzi się więc myśl: jak to się dzieje, że określone sklepy obuwnicze pojawiają się w czołówce wyników, a inne są dopiero na piątej, szóstej i dziesiątej stronie, na które i tak nikt nie zagląda? To właśnie skutek pozycjonowania. Jeśli chcesz poczytać więcej o SEO i jego korzyściach, to polecamy zajrzeć na stronę: https://sxo.pl/pozycjonowanie/.
Za sprawą wielu skoordynowanych działań (zarówno tych czysto technicznych, jak i związanych z komunikacją z klientem czy copywritingiem), a także zmian wprowadzonych na stronie, algorytm wyszukiwarki zaczyna oceniać witrynę jako bardziej wartościową. A skoro strona jest wartościowa, warto polecać ją użytkownikom sieci.
W ten właśnie sposób zyskujesz pierwszy element sprzedażowej układanki: ruch na stronie i zainteresowanie Twoją marką. Od jakich działań powinniśmy zacząć optymalizację? Tu zdecydowanie warto zwrócić się do agencji SEO po audyt, dzięki któremu specjaliści przeanalizują Twoją stronę, a zebrane dane pozwolą opracować skuteczną strategię.
W tej grze liczy się jednak nie tylko sam ruch, ale także jego efekt. Jeśli witrynę odwiedzi tysiąc osób, a żadna nie kupi Twojego produktu lub usługi, nie był to ruch wartościowy. Tu właśnie rozpoczyna się rola UX (User Experience).
Wspomnieliśmy już, że UX odwołuje się do doświadczeń użytkownika. Chodzi więc o to, co czuje użytkownik, który odwiedza Twoją witrynę i w jaki sposób z niej korzysta.
Analitycy UX nie tylko zadają te pytania, ale także na nie odpowiadają.
Jak już powiedzieliśmy, SXO to połączenie całej wiedzy SEO z praktycznymi wskazówkami UX. Stosując się do zasad obu tych dziedzin, możesz stworzyć prawdziwy „kombajn” sprzedaży w internecie.
Jakie korzyści zaobserwujesz w praktyce? Mogą być one bardzo różne, w zależności od specyfiki Twojego biznesu, np.:
Być może teraz zastanawiasz się, czy SXO jest dla Ciebie. W końcu masz stronę, z której jesteś całkiem zadowolona/zadowolony, klienci polecają Twoje usługi dalej, nie narzekasz na obroty…
A może jest zupełnie inaczej: strona jest taka sobie, z zarobkami bywa różnie, ale nie chcesz teraz inwestować w nowe dla Ciebie działania?
W obu przypadkach dobrym rozwiązaniem będzie darmowy audyt SXO.Dzięki niemu dowiesz się, co na Twojej witrynie funkcjonuje bez zarzutu, a co konkretnie możesz jeszcze poprawić, by zwiększyć swoją sprzedaż. W ten sposób zobaczysz, że SXO to nie modne słowo-wydmuszka, ale realne działania, oparte na analityce i liczbach.
A te, jak wiemy, nigdy nie kłamią.