TERAZ 24°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama Omoda - stała

Pożar budynku gospodarczego. Mężczyzna próbował gasić ogień

S.Szokalska
Sylwia Szokalska czw., 13 sierpnia 2026 14:36

Do pożaru budynku gospodarczego doszło w Borowcu w gminie Aleksandrów. Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej. Mężczyzna, który przed przyjazdem służb próbował samodzielnie ugasić pożar, źle się poczuł po przebywaniu w zadymionym pomieszczeniu i został zabrany na badania.

W budynku gospodarczym znajdowała się duża ilość słomy. Na miejsce skierowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Piotrkowie Trybunalskim oraz cztery zastępy OSP z Dąbrowy nad Czarną i Niewierszyna.

W trakcie akcji do strażaków zgłosił się mężczyzna, który jeszcze przed przyjazdem zastępów próbował samodzielnie opanować pożar. Z powodu przebywania w zadymieniu uskarżał się na złe samopoczucie.

Poszkodowanemu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy na miejscu oraz zadysponowano zespół ratownictwa medycznego, który zabrał mężczyznę na dalsze badania - poinformował st. kpt. Dominik Ciach, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Z budynku udało się również ewakuować zwierzęta gospodarskie. Działania strażaków trwały około dwóch godzin.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    24°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio