Czas jesienno-zimowy zmusza pieszych do poprawienia swojego bezpieczeństwa. Szybko zapadający zmrok, czy padający deszcz zdecydowanie zmniejszają widoczność kierowców. Dlatego elementy odblaskowe są niezbędne, aby móc bezpiecznie i z większym spokojem poruszać się po drogach.
Policjanci z KMP w Piotrkowie oraz pracownicy WORD-u przy piotrkowskim cmentarzu, gdzie w obecnym czasie ruch pieszy jest największy, rozdali odblaski. Były to breloki, opaski, czy worki. Wszystkie te rzeczy zawierały elementy odblaskowe.
Obecna pora, gdzie dni są coraz krótsze, wymaga od pieszych posiadania elementów odblaskowych. Wręczając ludziom odblaski, chcemy nakłonić do ich zakładania. Jednocześnie podkreślamy, że w ten sposób zdecydowanie zwiększają swoje bezpieczeństwo, m.in. dbając o swoją widoczność na drodze, gdy zapadnie zmrok - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie.
Policjanci apelują także do kierowców, aby dostosować prędkość do panujących warunków na drodze. Warto także przed dłuższą podróżą zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem.
Komentarze 19
01.11.2023 13:47
a dało by rade zamieć coś pod dywan, tak jak z majtczakiem zrobiliście???
01.11.2023 12:42
Ja nie dostałam
01.11.2023 12:30
Panowie pięknie w czapeczkach a Pani co? Słabo to wygląda i jeszcze ten kolorowy jaskrawy kolor paznokci ????
31.10.2023 22:09
Rozdawnictwa ciąg dalszy. Wiem, że to pojedynczo to tanie rzeczy, ale ilość w skali kraju x cena jednostkowa to pewnie spora kwota z naszych wspólnych pieniędzy. Przecież każdy może, lub powinien skoro obwiązują przepisy, nabyć takie elementy za swoje pieniądze. A tak jak dostanie za darmo to za chwilę wyrzuci bo przecież nic nie kosztowało.
31.10.2023 19:29
Ciekawe ile dali przy okazji mandatów, np. za nie-manie odblasków...