TERAZ1°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Umiarkowana
reklama

Pijany kierowca potrącił 84-letnią pieszą. Sprawcę zatrzymał świadek wypadku

Policja
Policja wt., 5 grudnia 2017 07:50
49-letni radomszczanin zatrzymał pijanego sprawcę wypadku drogowego. Zatrzymany 32-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie, ponadto złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do sierpnia 2019 roku.

2 grudnia około godziny 19.30 policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego na ulicy 11 Listopada w Radomsku. Na miejscu okazało się, że kierujący golfem potrącił 84-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnię, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Jeden ze świadków, 49-letni radomszczanin, zauważył jak sprawca wjeżdża w osiedlową uliczkę. Tam też świadek znalazł golfa i jego kierowcę i... przekazał go policyjnemu patrolowi.

 

Piesza z licznymi obrażeniami ciała została zabrana do radomszczańskiego szpitala. Policjanci zbadali stan trzeźwości sprawcy wypadku, mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo została od niego pobrana krew do badań. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Mundurowi ustalili, że w ubiegłym roku wobec sprawcy wypadku sąd orzekł zakaz kierowania pojazdami do sierpnia 2019 roku. Sprawca odpowie kolejny raz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz kolejny zakaz kierowania pojazdami.

Podsumowanie

    Komentarze 2

    reklama

    Dla Ciebie

    1°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio